نتفلیکس ۴۲ میلیون دلار غرامت فیلمنامه نویس پرداخت کرد


نتفلیکس مجبور شد برای مبارزه با دستمزد فیلمنامه نویس مبلغ هنگفتی بپردازد. همانطور که ددلاین گزارش می دهد، انجمن نویسندگان آمریکا برنده حکم داوری شده است که نتفلیکس را ملزم به پرداخت ۴۲ میلیون دلار اضافی به ۲۱۶ نویسنده فیلم بلند کرده است. WGA همچنین به دنبال ۱۳.۵ میلیون دلار دیگر سود تاخیر پرداخت است.

WGA، نتفلیکس را متهم کرد که به «معامله با خود» کمک می کند تا از پرداخت هزینه نویسنده جلوگیری کند. به گفته انجمن، مابقی اکران سینما بر اساس درآمد ایجاد شده در بازار مشخص پرداخت می شود و دارنده مجوز مانند نتفلیکس (که تهیه کننده و توزیع کننده است) هزینه ای را بر اساس یک رابطه متعارف دریافت می کند – فیلم های سونی دارای مجوز نتفلیکس مثلا. با این حال، گزارش شده است که نتفلیکس قراردادی با SAG-AFTRA مذاکره کرده است که به آن اجازه می دهد بقیه فیلم را با قیمت «به طور قابل توجهی کمتر» از هزینه فیلم بپردازد.

WGA تصدیق کرد که برد قبلی ساندرا بولاک در The Bird Box به این برد کمک کرد. یک داور متوجه شد که نتفلیکس با استفاده از فرمولی مشابه آنچه در آخرین مناقشه بود، به طور قابل توجهی به یک فیلمنامه نویس دستمزد کمتری داده است. این مقام رسمی به نتفلیکس گفت ۱.۲ میلیون دلار باقیمانده به اضافه بهره را به نویسنده بپردازد.

ما از نتفلیکس نظر خواسته ایم. با این حال، WGA از منتقدان خود خجالتی نیست. نت‌فلیکس را یکی از «بدترین نقض‌کننده‌ها» قرارداد اصلی صنعت برای بقیه توصیف کرد و داوری را واکنشی علیه شرکت‌های رسانه‌ای دانست که تلاش می‌کنند تا پرداخت‌های خدمات پخش را «کاهش» کنند. تعجب نکنید اگر چنین جنگ هایی در صنعت رخ دهد.