«نشانی گنج» به کتابفروشی رسیدگزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)این کتاب نوشته «فاطمه بهبهانی» و از نگاه «رضا قرابین» پسر نوجوان خانواده مقتول است که از شانس و اقبال از بمباران جان سالم به در برده و با وجود سن کم، بار فقدان خود را به دوش می کشد. . خانواده اش را بکش، داستان را بگو.

«نشانی گنج» مخاطب را به دهه شصت می برد و رضا را در حال و هوای آن روز همراهی می کند. این کتاب شامل ۱۱ فصل از خاطرات رضا از قربانیان روزهای پایانی سال ۶۶ و بهار سال ۶۷ و آخرین ماه جنگ و افزایش حملات هوایی در شهر قم است.

در این قسمت از کتاب می خوانیم:
“خورشید وسط آسمان است. راننده خسته لودر را خاموش می کند و از آنها پیاده می شود. وقت نماز و نهار است. صورت عمو گیج است. بی قرار و نگران به نظر می رسد. صورتش از آفتاب سوخته است. طوری خودش را کنار من پخش می کند مثل اینکه وقتی نشسته بود یک مشت خاک بالا آمد، صورتم را به طرفش برگرداندم، خواستم کمی دلداریش بدهم تا خستگی از بین برود، دیدم تمام بدنش روی بدنش پخش شده است. زمین انگار فرشی زیرش پهن شده بود.
با خودم فکر کردم، چرا عمو اینقدر نگران است که چند قطعه گنج، عتیقه یا کتانی من پیدا کند؟ او واقعاً به دنبال چیست؟»

کتاب «نشانی گنج» نوشته فاطمه بهبهانی در قالب داستان نوجوان به تازگی توسط انتشارات جمکران در ۹۵ صفحه با قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.