نمایشنامه «خدا» خوانده می شود / دیدار با فریدا کالو و سیلویا پلات – تئاتر آنلاین


نمایشنامه «خدا» نوشته نستور کابایرو نویسنده ونزوئلایی به کارگردانی بهرام سروری نژاد خوانده می شود.

به گزارش تئاترآنلاین، نمایشنامه «خدا» نوشته نستور کابایرو نویسنده ونزوئلایی با ترجمه شهاب نادری مقدم و کارگردانی بهرام سروری نژاد چهارشنبه ۱۴ مرداد خوانش می شود.

بهرام سروری نژاد کارگردان و بازیگر درباره اجرای نمایشنامه خوانی «آلهگان» گفت: نمایشنامه خوانی در برنامه رپرتوار نمایشنامه خوانی خانه هنر گویه برگزار می شود. نمایشنامه «الهه» نوشته نستور کابایرو، دیداری تخیلی و سورئال بین دو چهره برجسته زن در تاریخ ادبیات و هنر قرن بیستم است. فریدا کالو نقاش مکزیکی و سیلویا پلات شاعر آمریکایی.

وی ادامه داد: هنرمندان تجسمی و اهل ادب ایران با این دو شخصیت آشنایی زیادی دارند. در میان هنرمندان ایرانی، کالو به خاطر شجاعت در نقاشی و فضاهای سورئالیستی شهره است و سیلویا پلات از یک سو اشعاری سرشار از احساس و صداقت می سرود که زندگی او را پر از رنج و افسردگی و از سوی دیگر می سرود. همسر تد هیوز شاعر بزرگ آمریکایی پس از مرگ او ماجراهای زیادی را رقم زد.

سروری نژاد افزود: مرضیه صدرائی و گلچره زند در نمایشنامه خوانی «الهگان» به ایفای نقش پرداختند و سعید اسلام زاده نیز گوینده آن بود. این بازی را چهارشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۱۹:۰۰ می خوانیم. سعی می کنیم چهارشنبه هر هفته در کتابفروشی خانه حنار گویه نمایشنامه های جدیدی را که تا به حال با حضور بازیگران اجرا نشده بازی و بخوانیم.

نمایشنامه «آلاهاگان» در کتاب «تاشا» که شامل ۲ نمایشنامه از نستور کابایرو است توسط شهاب نادری مقدم در نشر نیماژ از اسپانیایی به فارسی ترجمه شده است.

کتابفروشی خانه هنر گویه واقع در میدان هفتم تیر، خیابان لطفی، چهارراه ماهشیر پلاک ۳۹ چهارشنبه هر هفته میزبان علاقه مندان به نمایشنامه خوانی است.