نوجوان خود را به کار در تابستان و اوقات فراغت تشویق کنید


چه ایده و فکر نابی که در همان سنین نوجوانی شروع می شود و می خورد و زمینه را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین تمام عیار در بزرگسالی فراهم می کند. زیرا کارآفرینی فقط یک طرز فکر نیست، بلکه مجموعه ای از مهارت هاست که باید از سنین پایین آموزش داده شود.

امروزه برخی از خانواده های ایرانی را می توان دید که با بیکاری دست و پنجه نرم نمی کنند. خانواده هایی با فرزندانی که هنوز در سنین پایین بیکار هستند و بر اساس حرفه و تخصص نتوانسته اند شغل مناسبی دریافت کنند. درست است که جهت گیری اصلی این پیکان به سمت دولتمردان، سیاست ها و مقررات دولتی است، اما نباید از نقش برجسته و تاثیرگذار خانواده ها در این حوزه غافل شد. حتما به خاطر دارید که در گذشته اکثر خانواده ها، نوجوانان و کودکان در تابستان با اوقات فراغت خود را به کار تشویق می کردند و حتی از کودکی به یادگیری یک حرفه علاقه داشتند و این نکته مهمی است. کاملا فراموش شده اند

شایان ذکر است که ما هرگز قصد نداریم والدین را متقاعد کنیم که به فرزندان خود اجازه ورود به شغل یا حرفه خاصی را بدهند و باید بین کار اجباری در کودکان و نوجوانان به عنوان کودکان کار تفاوت قائل شویم. زیرا کار قانع کننده است و بعید است که نه تنها سودی به همراه داشته باشد، بلکه در آینده آسیبی نیز به همراه داشته باشد. برعکس، ما می خواهیم به والدین یادآوری کنیم که آنها مسئول نحوه گذران اوقات فراغت فرزندانشان هستند. آنها باید مسئولیت و اعتماد به نفس را از سنین پایین به فرزندان خود بازگردانند و بدانند هر موفقیتی که فرزندانشان در بزرگسالی به دست خواهند آورد، همان بذری است که در کودکی و نوجوانی کاشته شده است.

بر خلاف تصور خانواده های ایرانی که در سن ۲۵ سالگی منتظر ورود فرزندانشان به بازار کار پس از فارغ التحصیلی هستند، کارشناسان این حوزه معتقدند سن هفت تا چهارده سالگی بهترین سن برای کسب مهارت و سن بیست و چهارده سالگی است. . یکی از آنها دوران طلایی کسب تجربه، ورود به دنیای کار و خلاقیت است. فکر می‌کردند که بزرگ‌ترها در محاصره این مهم تلاش می‌کنند تا نوجوان را در تابستان در اتاق پدر یا خویشاوند دور و نزدیک شاگرد کنند. جوانانی که در دوران کودکی و نوجوانی تجربه کمی در زمینه اشتغال، پول یا حتی کسب و کار کوچک، اصول اولیه دارند، چگونه در سنین پایین پایه یک کسب و کار موفق را می سازند؟

این تجربه شیرین کار در دوران نوجوانی در تابستان و اوقات فراغت در بیشتر خاطرات کارآفرینان موفق دیده می شود. بیشتر آنها آن روزها را به عنوان نقطه شروع موفقیت یاد می کنند. هنگامی که والدین فرزندان خود را با اهداف درست و آگاهی از علایق خود به سمت شغل یا شغل مناسب هدایت می کنند، به طور غیرمستقیم توانایی هایی را برای فرزندان خود به ارمغان می آورند که به آنها فرصت می دهد تا چنین مهارت هایی را در سایر حوزه های زندگی به دست آورند. از مهارت هایی مانند مهارت صحبت با کارفرمایان و مراحل مصاحبه شغلی گرفته تا امید به زندگی، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی قوی و اعتماد به نفس می تواند برای کاریابی در این سن مفید باشد. مهمتر از همه، این محیط کاری مساعد می تواند راه خوبی برای آزادسازی انرژی نوجوانان و پرکردن روز به شکل مطلوب تری باشد. ناگفته نماند که استقلال مالی در این سن، هر چند کوچک و حقیر و ارزش پول توسط نوجوانان، باعث می شود که ارزش پولی که برای آن زحمت کشیده اند بدانند و در آینده برنامه ریزی مالی مناسب تری برای خود و خانواده شان داشته باشند. . .این است.

مشاغل تابستانی
مشاغل تابستانی

یادگیری کارآفرینی، یادگیری کارآفرینی و یادگیری کارآفرینی می‌تواند با هم، مانند ضلع مثلث یک نوجوان، برای ایجاد یک شغل موفق کار کند. البته اکنون به لطف فضای مجازی مشاغل زیادی برای این گروه سنی وجود دارد و به جای اتلاف وقت طلایی نوجوانی در شبکه های اجتماعی، تنها با گذراندن دوره های کوتاه مدت می توان به شغل مناسب در این فضا دست یافت.

به هر حال اگر خانواده‌های عزیز این بحث را کرده‌اند که وقتی بچه‌هایمان را قو بزرگ می‌کنیم یا به اصطلاح به آنها گوشت مرغ و شیر انسان می‌دهیم در خدمت بچه‌ها و نوجوانان بوده‌ایم، سخت در اشتباه هستند. زیرا این سبک زندگی نه تنها راه موفقیت است بلکه ضربه بزرگی به آینده شغلی و اجتماعی فرزندانشان می زند.

مصطفی یحیایی – کارشناس ارشد علوم ارتباطات