واژگونی تانکر ۳۰ هزار لیتری بنزین در محور سروستان


به گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی قانع صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت ۲۱ و ۴۰ دقیقه شب گذشته با اعلام خبر واژگونی یک تانکر سوخت به سامانه ۱۲۵ و درخواست کمک از آتش نشانی سروستان، سازمان آتش نشانی شیراز. فوراً از آتش نشانی شیراز با تانکر آب دستور دهید رسان، فوماتیک و پشتیبانی به محل حادثه که در جاده سروستان به سمت جهرم بود اعزام شد.

وی افزود: یک دستگاه تانکر ۳۰ هزار لیتری با بار سوخت بنزین در مسیر در حال تردد است که به دلیل مشکلات نامعلومی واژگون شد که توسط کارشناسان راهداری در دست بررسی است.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد راننده خودرو خوشبختانه بیماری جدی نداشته و در اولین بار از کابین خارج شده است.

قانع افزود: با توجه به محموله این تانکر که خطرناک و حادثه خیز است، این حادثه می تواند منشأ یک حادثه تلخ دیگر باشد زیرا وجود یک تانکر ۳۰ هزار لیتری بنزین در حاشیه جاده با کوچکترین جرقه پتانسیل ایجاد یک بحران بزرگ.” آنها بزرگتر شدند.

وی هشدار داد: آتش نشانان پس از این قطعی برق خودرو با نصب علائم هشداردهنده در اطراف محل حادثه، ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از تردد خودروها از محل حادثه به سرعت وارد عمل شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز خاطرنشان کرد: نیروی عملیاتی در چهار ساعت عملیات سخت و حساس است. اشش آب مداوم و فوم از ایجاد جرقه و تصادف جلوگیری کردند، گفت: در نهایت در یک عملیات ویژه توانستند با جرثقیل تانکر سوخت را به حالت اولیه برگردانند و محل حادثه را کاملا ایمن کنند. در نهایت تیم عملیات تانکر واژگون شده را تا کارخانه اسکورت و پشتیبانی کردند.