وضعیت جهانی علیه آمریکا


به گزارش خبرگزاری مهر، رینالدو گارسیا زاپاتا فرماندار هاوانا (پایتخت کوبا) ظهر سه شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفتگو کرد. برو آنجا

علیرضا زاکانی شهردار تهران با تاکید بر اینکه موضوع ایران و کوبا فراتر از دو کشور عادی جهان است، گفت: ما در سطوح چندگانه ارتباط و تعامل داریم و این ارتباط بسیار مهم است.

زاکانی ادامه می دهد: سطحی از تعامل مربوط به داشتن یک دشمن مشترک به نام آمریکا است که نشان داده هر جا رفت جز آوار و خرابی و ویرانی برای ملت نیاورد.

وی گفت: ظاهر آمریکا شیک است اما بدترین و تنگ ترین عمق را برای بهره برداری از کشور دارد و بخشی از روابط دو کشور ایران و کوبا بر مبنای داشتن دشمن مشترک است.

شهردار تهران می افزاید: مشکل به اتکا به توان داخلی نیست، از این رو پیشرفت کوبا در زمینه آموزش و بهداشت بسیار قابل تقدیر است و ما در انستیتو پاستور روابط علمی ویژه ای با کوبا داریم.

زاکانی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه دو کشور ایران و کوبا، ادامه داد: همه تحریم‌ها و گلوگاه‌های ظالمانه‌ای که آمریکا ایجاد کرد نتوانست مانع ارتباط ما با آن زمان شود. پاندمی کرونا یک همکاری مشترک برای واکسیناسیون این بیماری بین دو کشور شکل گرفت.

وی تاکید کرد که وضعیت جهانی یک وضعیت کاملا خطرناک است آمریکا است وی گفت: مشکلات داخلی آمریکا و اروپا مشکلات زیادی است و کوبا تسلیم فشارهای آمریکا نخواهد شد و مانند گذشته سربلند از این مرحله خارج خواهد شد.

شهردار تهران با بیان اینکه آماده همکاری در زمینه های مختلف هستیم، افزود: سفارت کوبا در تهران و بخش بین بین المللی شهرداری تهران می تواند فضایی را فراهم کند که قابلیت ها و کارکردها وارد عرصه عمل و روابط متقابل شود.

وی افزود: این شهر از قابلیت های خوبی در حوزه حمل و نقل تهران برخوردار است و به دلیل این تحریم ها، ایران در حال ایجاد استقلال و رشد و پیشرفت است.

زاکانی ادامه داد: معتقدم فراتر از این دیدار، گروه‌هایی از دو طرف فهرستی از همکاری‌های مشترک ارائه می‌کنند تا بتوانیم تفاهم‌نامه‌ای در خصوص گام‌های مشخص بین تهران و هاوانا داشته باشیم.

رینالدو گارسیا زاپاتا فرماندار هاوانا با تاکید بر اینکه ایران تفاوت زیادی با سایر کشورها دارد، گفت: از سال ۲۰۰۱ قرارداد برادری بین دو شهر تهران و هاوانا بسته شد و این موضوع برای ما بسیار مهم است.

او فکر می کند: در چند سال اخیر به دلیل پاندمی کرونا، می‌توانیم ۵ کاندیدای واکسن را در زمینه انتقال فناوری به ایران معرفی کنیم و باید از شما برای مقابله با کووید ۱۹ تشکر کنم، زیرا اکنون بسیاری از مردم دو کشور بدون ماسک به شهرها نقل مکان می‌کنند.

فرماندار هاوانا می افزاید: «ما در بسیاری از کشورها به دلیل کمبود فناوری شاهد هستیم پاندمی قربانیان کرونا زیاد است و چنین اقدام مشترکی می تواند زمینه ساز همکاری بیشتر در بخش های پزشکی و بهداشتی باشد.

گارسیا زاپاتا وی با بیان اینکه امیدوارم در آینده روابط بهتر شود و از تجربیات تهران در حوزه حمل و نقل و روشنایی شهری استفاده کنیم، ادامه داد: با توجه به تغییرات اقلیمی در این زمینه می‌توانیم در کنار هم و در ساختار فعالیت داشته باشیم. بخش هایی مانند صنعت نفت، تجربه بین بخشی را منتقل می کنند.

آمریکایی ها به دنبال استثمار در کشورهای در حال مقابله هستند

رینا خوانیتا گریه کردن آلوارادو شهردار ماناگوا وی به همراه سفیر نیکاراگوئه در ایران امشب با حضور در ساختمان شهرداری تهران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفتگو کرد. برو آنجا

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ملت ایران برای خانواده ها و زنان احترام خاصی قائل است، گفت: آه تو وی گفت: این احترام ویژه برای بانوانی است که وظایفی غیر از مسئولیت خانوادگی دارند و وقتی طرح شهردار محترم را بررسی کردم، کاناگوا من با یک برنامه مسکن مقرون به صرفه به ایده رسیدم که برای ما بسیار ارزشمند است.

زاکانی ادامه داد: در شهر تهران مهارت ها و تجربیاتی وجود دارد که ما وظیفه خود می دانیم که آنها را در اختیار دیگران قرار دهیم و اعتراض ما به آمریکا این است که سعی دارد از ملت ها در مقابل ملت ها سوء استفاده کند و قوی ترین اصول در حالت. این نوع اسراف اوه یه چیزی خواست ملت ها آنجاست.

وی افزود: می توانیم در زمینه های مختلف از جمله محیط زیست، فضای سبز و پسماند ارتباط و ارتباط ایجاد کنیم تا شهری تمیز و زیبا آسایش و راحتی را برای مردم فراهم کند.

شهردار تهران ادامه داد: در حوزه هایی مانند سلامت، تندرستی و حمل و نقل، امکان همکاری و تعامل برای نیازهای دو کشور وجود دارد تا بستر ظرفیت بالاتری برای دو کشور داشته باشیم و برای این گونه اقدامات ما باید اهداف و سفیر نیکاراگوئه در ایران می توانند زمینه همکاری را فراهم کنند.

زاکانی تصریح کرد: توصیه من با مجموعه بین بود بین المللی شهرداری تهران با ایجاد رابطه، فهرستی را بر اساس فهرستی از قابلیت ها و نیازهای مشابه تهیه می کند آمار بنابراین

وی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ارتباط با نیکاراگوئه در سطح بالاتر گفت: معتقدم ذخایر دو کشور باید مورد توجه قرار گیرد و از این مرحله بعدی اقداماتی انجام شود.

رینا خوانیتا گریه کردن آلوارادو شهردار ماناگوا وی همچنین با اشاره به اینکه رابطه دیرینه دوستی مرهون اراده دو کشور ایران و نیکاراگوئه است، گفت: این ارتباط و اراده دو کشور امروز ما را به اینجا رسانده است. نزدیک تر همدیگر را بشناسید و سطح روابط را ارتقا دهید.

گریه کردن آلوارادو وی با اشاره به سخنان شهردار تهران در افتتاحیه خواهرشهرهای تهران می افزاید: در مراسم دیروز شما (شهردار تهران) را با دقت گوش دادم و خیلی برایم خوشایند بود که تمرکز شما روی زمین بود. . و خانواده.

شهردار ماناگوا وی ادامه داد: از شما متشکرم که به ما فرصت دادید تا فرهنگ شما را از نزدیک تجربه کنیم و باید بگویم که چالش های زیادی داریم زیرا هر انقلابی چالش هایی را برای احیای و احقاق حقوق ملت و بازگرداندن این حقوق به مردم آن کشور به همراه دارد. بنابراین ما همیشه در میانه طوفان امپریالیسم آمریکا به دلیل انقلاب هستیم.

وی تصریح کرد: در دولت ما برای مقابله با این تحریم ها و حملات با قدرت و در تمام جلساتی که در ایران شرکت کردم کلمه خودکفایی بسیار مهم بود.

گریه کردن آلوارادو وی افزود: این خودکفایی این است که ملت به قدرتی برسد که بتواند کار خود را انجام دهد و ما هم می خواهیم تجربه ایران در زمینه خودکفایی را به ملت خود منتقل کنیم که می توان از این جلسه شروع کرد. .

شهردار ماناگوا وی ادامه می دهد: موارد زیادی وجود دارد که می توانیم به اشتراک بگذاریم، به عنوان مثال می توانم به خرید ماشین آلات زباله و گردشگری اشاره کنم.

وی تصریح کرد: طبق تفاهم نامه ای که در سال ۲۰۲۰ منعقد شد، می توانیم توافق خود را پیش ببریم و با تمام حضور آمده ایم تا از تجربیات شما استفاده کرده و به کشورمان حرکت کنیم.