وضعیت مبهم پرداخت تعدیل قرارداد اجرای «شانس علی شمس» – تئاتر آنلاین


کارگردان نمایش «امکان» اعلام کرد با وجود تصویب اصلاحیه قرارداد اجرای این نمایش که در نیمه دوم سال گذشته روی صحنه رفت، هنوز وضعیت پرداخت این اصلاحیه مشخص نیست.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «امکان» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس نیمه دوم سال ۱۴۰۰ در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت. این رویداد که سال گذشته یکی از آثار پرمخاطب تئاتر شهر بود، یکی از موفق ترین آثار چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز به شمار می رود.

حلقه شمس کارگردان است نمایش «احتمال» از وضعیت پرداخت کمک هزینه این اجرا، از اجرای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به تئاتر آنلاین گفت. و قبل از با توجه به تعطیلی اجراهای تئاتر به دلیل شیوع ویروس کرونا، قرار شد این نمایش را روی صحنه ببرم و به دلیل نداشتن تهیه کننده برای تولید اثر، مبلغ ۵۰ میلیون تومان کمک مالی کنم. . در اختیار گروه قرار گرفته است. اما شیوع ویروس کرونا اجازه تولید «ممکن» را نداد و با تاخیری حدود یک سال و نیم فرصت تولید و انجام کار فراهم شد و با توجه به سوار شو هزینه تولید درخواست اصلاح قرارداد را ارسال کردم که پذیرفته شد.

وی ادامه داد: بر این اساس برو بر اساس اصلاحیه قرارداد، در مجموع باید ۲۵ میلیون تومان به گروه رویداد «امکان» پرداخت شود، اما با وجود این مصوبه. مکمل در شورای سازندگی هنوز اداره کل هنرهای نمایشی برای پرداخت آن اقدامی نکرده است.

شمس یادآور می شود: از مدیران اداره کل هنرهای نمایشی پیگیری هایی داشتم اما در پاسخ به من گفت که اصلاحیه قرارداد به امضای این اداره کل نرسیده است.

نویسنده و کارگردان این تئاتر گفت: یک برنامه من برای نقد عملکرد اداره کل هنرهای نمایشی حضور دارم. نکته عجیب این است که به مدیر برنامه ای که اجرای تئاتر را دریافت کرده است گفته اند که چون علی شمس در برنامه شما از اداره کل انتقاد کرده است، کمک هزینه به گروه شما پرداخت نمی شود.

کارگردانان رویدادهایی چون «شبی از تهرانگردها»، «مخاطب خاص»، «داستان‌های میانرودان» و «وقتی خروس غلط می‌خواند» در پایان سخنانش گفت: به نظر من مدیریت تئاتر است. گوروکشی او یکی از منتقدان او بود و فقط با انتقاد از عملکرد مدیریت، پول هایی را که مصوبه شورای سازندگی بود و باید به گروه تئاتر پرداخت می شد، بلوکه کرد.