وقف یکی از احکام امضایی اسلام استبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ضمن تبریک هفته وحدت به جایگاه وقف در استان قزوین اشاره کرد و اظهار داشت: وقف حکمی است که به امضای پیامبر اکرم رسیده است. (اره.

وی افزود: اولین فردی که در تاریخ اسلام وقف شد پیامبر اعظم(ص) است و وقف نه تنها در دین مبین اسلام نیست، بلکه یکی از احکام امضایی دین مبین اسلام است.

این مسئول ادامه داد: اسلام دوام و پایداری خاصی به وقف می دهد و قوانین و مقررات مناسب تری برای وقف از نظر مالکیت، اراده و اختیار وضع می کند و آن وقف مادام العمر به صورت وقف باقی می ماند.

وی در خصوص فرهنگ وقف یادآور شد: در ایران با ورود اسلام به ایران این فرهنگ در بین ما جلوه بیشتری پیدا کرد و موقوفات زیادی در کشور و استان قزوین وجود دارد که خیرین در طول تاریخ از آنجا خارج شدند. موقوفات در استان با نقشی حدود هزار ساله قرار دادند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: امروز خانواده بزرگ واقف متولی موقوفات استان هستند و تلاش ما بر این است که متناسب با این موقوفات خدمات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، آموزشی و درمانی ارائه کنیم.