پائولو سورنتینو رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم مراکش – تئاتر آنلاین شد


کارگردان برنده اسکار به عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم مراکش ۲۰۲۲ انتخاب شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، پائولو سورنتو کارگردان ایتالیایی برنده اسکار، رئیس داوران جشنواره بین المللی فیلم مراکش است.

این جشنواره پس از دو سال متوالی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، امسال نیز از ۱۱ تا ۱۹ نوامبر (۲۰ تا ۲۸ آبان) برگزار می شود.

هیئت منصفه تحت نظارت سورنتو آنها بهترین های جشنواره را انتخاب می کنند و جایزه ستاره طلایی را به یکی از ۱۴ فیلم بلندی که در بخش رقابتی جشنواره امسال شرکت کرده اند اهدا می کنند.

سورنتو تهیه کننده فیلم هایی چون «زیبایی بزرگ» و «دست خدا» یک طرف آن را انجام داده اند سبک قدیمی مارتین اسکورسیزی و جزر و مد سوینتون آنها داشتند.

این کارگردان ایتالیایی در بیانیه ای از جشنواره فیلم مراکش به عنوان مکانی یاد کرد که در آن آرزوی دیدن فیلم های زیادی با کارگردانانی مانند اسکورسیزی را دارد. او همچنین گفت که دوست دارد شاهد احیای چنین مکان نمادینی باشد کشف از این منظر فرهنگی و جغرافیایی جالب، سینما فردا می تواند تجربه فوق العاده ای باشد.

جشنواره فیلم مراکش یکی از فعال ترین مراکز فرهنگی و سینمایی در جهان عرب است که هدف آن معرفی و کشف فیلم های کارگردانان نوظهور از سراسر جهان است. سال تعداد زیادی کارگردان از سراسر جهان دارد.

سورنتو که هم فیلمساز است و هم فیلمنامه نویس او با ۶ فیلم خود در جشنواره کن حضور داشته و جوایزی نیز کسب کرده است پسر است. او برای فیلم های «زیبایی بزرگ» و «جوانی» با مایکل برنده اسکار شد کن و پل حقیر نامزدی اسکار را به دست آورده است. با ساخت «پاوس مودا» برای اولین بار ساخت تلویزیون را تجربه کرد و وارد کار شد طلا کره زمین و ۲ جایزه موضوع آخرین فیلم او «دست خدا» سال گذشته برنده جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره فیلم ونیز شد و پس از آن نامزد اسکار شد.