پایان شماره ۲۱ در سکوت!


سیفر ستاری: ماجرای واریا غفوری و استقلال در پایان فصل ششم این مدافع راست در جمع آبی ها به پایان رسید و حالا هواداران استقلال باید از فصل آینده کاپیتان را با لباس تیمی دیگر ببینند. جدایی واریا از استقلال یکی از تلخ ترین اتفاقات سال های اخیر برای هوادارانی است که با این مدل جدایی آشنا هستند. آنها در سال های اخیر یک چیزی را خیلی خوب فهمیده اند و اینکه هرگز نباید به حضور هیچ بازیکن و مربی در استقلال اهمیت دهند، اما ماجرای واریا و هواداران استقلال کمی متفاوت بود. غفوری در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ استقلال تبدیل شده و جایگاه ویژه ای در بین بازیکنان استقلال دارد. این موقعیت به قدری خاص بود که حتی برای ماندن او در استقلال مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و بازوبند کاپیتانی استقلال در فصل آینده در آغوش واریا غفوری بسته نخواهد شد.

پایان شماره 21 در سکوت!

واریا در سال ۱۳۹۵ با نظر علیرضا منصوریان از سپاهان به استقلال پیوست. اولین فصل حضور در پایتخت مانند یک رویا گذشت و یک شکست مطلق بود. شاید در پایان فصل غفوری از استقلال رفت اما ناگهان زنده شد و با لباس استقلال شروع به درخشش کرد. لیگ هفدهم احتمالاً یکی از بهترین فصل‌های فوتبال غفوری بود و او زیر نظر شفر درخشش بی‌نظیری داشت و با گلزنی در دربی و قهرمانی استقلال در جام حذفی، فصل درخشان خود را به پایان رساند. اما روزهای خوش شیرین غفوری با حذف او از لیست تیم ملی در شب جام جهانی ۲۰۱۸ جای خود را به تلخی داد.

پایان شماره 21 در سکوت!

جدایی از تیم ملی نتوانست روزهای آفتابی واریا را دور بزند و او در فصل آینده عملکرد خوبی را تا شروع لیگ نوزدهم، نقطه عطف کارش در استقلال دارد. با به خدمت گرفتن مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری، شماره ۲۱ کاپیتان اول استقلال و رهبر تیم رویایی استراماچونی شد. تیمی که البته خیلی زود به خاطره تلخ و جدایی زودهنگام مردان ایتالیایی تبدیل شد. مهم ترین تصویری که از آن دوران در ذهن هواداران استقلال باقی مانده، لحظه ای است که واریا، چنین مربی ای، در روزهای نیمکت خالی استقلال، دستور تعویض داد.

پایان شماره 21 در سکوت!

پایان شماره 21 در سکوت!

وی با حضور مجیدی و فکری واریا به اجرای درخشان ادامه داد. فصل گذشته برخلاف سال های قبل کمتر برای استقلال بازی کرد اما در دقایقی که وارد زمین شد خوب ماند. غفوری در پایان لیگ بیست و یکم بالاخره به آرزوهای خود رسید و توانست به عنوان کاپیتان استقلال عنوان قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد. این آخرین سکانس حضور شماره است. ۲۱ در استقلال و دوران حرفه ای او پس از ۶ سال با آبی ها به پایان رسید. او در این مدت بارها برای ادامه بازی در استقلال ابراز تمایل کرد اما این تیم علاقه ای به عقد قرارداد جدید نشان نداد تا در نهایت غفوری مجبور به جدایی شود. در این میان نباید از کم لطفی سرمربی استقلال به غفوری غافل شد. اگر به هر دلیلی نمی خواستند به همکاری ادامه دهند باید در روز اول این موضوع را به غفوری اعلام کنند تا از کاپیتان استقلال محافظت کنند.

در دو فصل اخیر باشگاه‌هایی مانند رئال مادرید، سرخیو راموس و مارسلو دو کاپیتان را آزاد کرده‌اند اما تفاوت آنها با سرمربی استقلال این است که در این دو مورد به بازیکنانی که زحمت می‌کشند احترام می‌گذارند. چندین سال پوشیدن پیراهن تیم، حتی برای این دو نفر مراسم رسمی گرفتند. وقتی مسی از بارسلونا جدا می‌شود دقیقاً همین اتفاق می‌افتد و این رویه رایج در فوتبال اروپا است، اما این کارهای ساده اینجا انجام نمی‌شود. تکریم بازیکنان بزرگتر در زمان خروج علاوه بر نشان دادن وضعیت باشگاهی می تواند انگیزه خوبی برای بازیکنان جوانتر باشد. در شرایط فعلی با دیدن پایان استقلال غفوری توسط خود ستاره های جوان چه خواهند گفت؟

وریا غفوری در مجموع ۱۸۵ بار با استقلال به میدان رفت و موفق به زدن ۲۶ گل و ارسال ۲۵ پاس گل شد که برای یک مدافع راست آمار قابل قبولی است.

ماجرای واریا و استقلال حالا به صفحه پایانی رسیده و شماره ۲۱ باید به درخشش خود در تیم مقابل ادامه دهد. شاید او در تیم های دیگر خوش درخشید اما بعید است که بتواند شادی خاص خود را با تیم هایی غیر از استقلال انجام دهد.

پایان شماره 21 در سکوت!

بیشتر بخوانید:

.