پتروشیمی اروند با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری توسعه می یابدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به طرح ساخت پی وی سی ۳۰۰ هزار تنی این شرکت گفت: «اروند» با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون یورویی به بزرگترین زنجیره پی وی سی خاورمیانه تبدیل می شود. تا صنعت پایین دستی کشور با سرعت بیشتری توسعه یابد.

محمدرضا کریمی در نشستی با مدیرعامل بانک ملت که در مجتمع پتروشیمی اروند برگزار شد، به تشریح بررسی طرح توسعه این شرکت پرداخت و گفت: مدت زمان پروژه ساخت واحد پی وی سی پتروشیمی اروند ۳۰۰ هزار تن است. پیش‌بینی می‌شود حدود ۳ سال از آغاز عملیات اجرایی آن بگذرد و هدف از این میان، در کنار توسعه صنایع پایین دستی و ارزش‌آفرینی، تبدیل پتروشیمی اروند به بزرگترین زنجیره پی‌وی‌سی خاورمیانه است.

وی افزود: با توسعه پتروشیمی اروند خوراک صنایع پایین دستی به طور کامل تامین می شود و توسعه صنایع پایین دستی موجب تولید ثروت، ارزآوری و ایجاد اشتغال پایدار در کشور می شود.

مدیرعامل پتروشیمی اروند با استقبال از مشارکت بانک در طرح توسعه این شرکت گفت: تامین مالی پروژه به دو صورت ریالی و ارزی خواهد بود و از مشارکت بانک در اجرای این طرح ملی استقبال خواهیم کرد.

وی در پایان به نقش پتروشیمی اروند در صنایع بالادستی، میان دستی و پایین دستی پرداخت و اظهار داشت: پتروشیمی اروند به عنوان مادر پتروشیمی نقش بی بدیلی در صنعت کشور و ۱۰۰ درصد پی وی سی کشور به طور مستقیم (با تقریباً با حدود ۵۰ درصد) دارد. ۶۰ درصد سهم بازار) و یا با تامین خوراک شرکت های بندر امام، غدیر، هگمتانه و آبادان توسط پتروشیمی اروند و علاوه بر تامین خوراک دو پتروشیمی در کارون و خوزستان که دارای محصولات استراتژیک هستند، ۹۰ درصد کاستیک کشور را تامین می کند. که از صنایع شوینده و فلزی گرفته تا صنایع غذایی مورد استفاده پتروشیمی اروند قرار می گیرد و ما در مادر این پتروشیمی فکر می کنیم سونان گونونگ جاتی باید تمام تلاش خود را برای توسعه موثر صنعت کشورمان انجام دهد.

خبرنگار: مهدی حسکاره

۴۶