پذیرش خدمات بانکداری باز به سرعت ادامه دارد


سازمان بانکداری باز بریتانیا (OBIE) اعلام کرد:

بانکداری باز در بریتانیا سرعت گرفته است و تعداد کاربران فعال از ۴ میلیون به ۶ میلیون در ۸ ماه افزایش یافته است.

به گزارش بانکداری الکترونیک، در حال حاضر بیش از شش میلیون کاربر فعال بانکداری باز در بریتانیا وجود دارد که داده ها نشان می دهد که تعامل کاربران همچنان با نرخ ثابتی در حال افزایش است.

این بدان معناست که از ژانویه، زمانی که سازمان بانکداری باز (OBIE) آخرین آمار کاربران خود را منتشر کرد، یک میلیون کاربر دیگر اضافه شده است.

هشت ماه طول کشید تا تعداد کاربران بانک باز از چهار میلیون به شش میلیون افزایش یابد. اگرچه تعداد کاربران جدید بر اساس ارقام جدید کاهش یافته است، اما همچنان در دوره ۱۰ ماهه که تعداد کاربران از یک میلیون به دو میلیون افزایش یافته است، پیشرفت بزرگی است.

از آنجایی که دستورالعمل بانکداری باز، که گاهی اوقات به عنوان PSD2 شناخته می شود، در ژانویه ۲۰۱۸ تصویب شد، بزرگترین بانک ها در بریتانیا مجبور شدند داده های خود را در قالب استانداردتری ارائه کنند.

این به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا از API های باز مانند ربات های چت برای ساخت برنامه های کاربردی پیرامون خدمات مالی استفاده کنند.

همچنین امکان پرداخت حساب به حساب ها از این طریق وجود دارد که نیاز به واسطه شخص ثالث را بی نیاز می کند.

OBIE که استانداردهای نرم افزاری و دستورالعمل های صنعتی را برای بانکداری خرده فروشی بریتانیا تعیین می کند، گفت که در ماه گذشته رکورد یک میلیارد تماس API را به دست آورد که معیاری کلیدی برای سطوح بالای فعالیت است.

آخرین ارقام نشان می دهد که کسب و کارها و مصرف کنندگان به طور کلی پنج میلیون پرداخت با استفاده از فناوری بانکداری باز در ماه می ۲۰۲۲ انجام می دهند که این رقم در ژانویه ۴ میلیون بود.

دیوید بردمور، مدیر توسعه OBIE گفت: “این یک بار دیگر نشان می دهد که مصرف کنندگان و مشاغل کوچک از مزایای بانکداری باز برای حفظ هزینه ها و بودجه های روزانه، کاهش هزینه های پردازش کارت و خرید محصولات و خدمات مالی بهتر بهره می برند.”

بانکداری باز یک موهبت برای فین تک انگلستان است

بانکداری باز برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ توسط سازمان رقابت و بازار برای تقویت نوآوری در بازار بانکی و کاهش فشاری که ۹ بانک بزرگ بریتانیا در حال حاضر بر داده های مالی دارند، معرفی شد.

اگرچه برخی در صنعت بر این باورند که بانکداری باز شروعی چالش برانگیز است، اما چه کسی آن را به عنوان کاتالیزوری برای موجی از استارت آپ های فین تک که کسب و کارهای نوآورانه ای را پشت API های مالی باز ایجاد می کنند، نمی بیند. .

تکنولوژی برتر بریتانیا

فین تک تا سال ۲۰۲۱ با جذب ۱۱.۶ میلیارد دلار سرمایه و پیشی گرفتن از بقیه اروپا، به بخش فناوری پیشرفته بریتانیا تبدیل شده است.

ماریا پالمیری، مدیر سیاست عمومی در Yapily، یک شرکت زیرساخت بانکداری باز، گفت: «آخرین نقطه عطف، خبر خوبی برای کل جامعه بانکداری باز است. انقلاب بانکداری باز نحوه کنترل مردم بر زندگی مالی و تجاری خود را تغییر خواهد داد.

پالمیری افزود: ما مشتاقانه منتظر همکاری با OBIE و دولت برای حفظ این حرکت و بهبود پذیرش بیشتر، از جمله توسعه یک چارچوب مالی باز پیشرفته و ساختار دولتی شفاف برای مقررات آینده هستیم، با این امید که روند فعلی ادامه یابد. نگهداری.”

منبع: uktech.warta