پوستر دومین کنگره سراسری ۲۴ هزار شهید استان خوزستان اعلام شدگزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان مراسم افتتاحیه پوستر دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضا کلاه کج مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان سرهنگ محسن خدری مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از سوی ولی امر مقدس عصر (عج) خوزستان تشکیل شده است.


حجت الاسلام والمسلمین کلاه کاج در این مراسم گفت: مسئولیت کمیته تدوین، تدوین و انتشار این کنگره توسط این اداره کل افتخاری برای مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان است و شاید به خاطر سپرده شود و نام شهدا مبارک باد.


وی با بیان اینکه خوزستان معدن خاطرات دفاع مقدس است، اظهار کرد: با وجود برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدای بسیاری در کشور، هیچ استانی ظرفیت استان خوزستان را در دل خود ندارد و تنها عامل ماندگار مهم در کشور است. یادبود است. نامه های شهید

وی با اشاره به موضوع این کنگره گفت: در این کنگره تولید با موضوع دفاع مقدس، جهاد و شهدای مرتبط با خوزستان در حوزه خانواده، همسران، مادران شهدا، ایثارگران و رزمندگان، ایثار، آزادی، جهاد ، جانبازان و ایثارگران امنیتی، مرزبانان، جهادگران مبارزه با مواد مخدر، مدافعان حرم سلامت در حال تفحص هستند.

حجت الاسلام والمسلمین کلاه کاج ادامه داد: دومین کنگره سراسری شهدای خوزستان که در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود، مشتمل بر چندین بخش از جمله آثار ترجمه، خاطرات زندگی نامه، فیلمنامه، نمایشنامه، طرح های علمی و پژوهشی، اشعار است. . ، ترانه ها و سرودها، خاطرات، داستان ها، زندگی نامه ها، تاریخ شفاهی برای کودکان و نوجوانان.

وی افزود: یکی از اولویت های سردار سلیمانی تکریم خانواده های شهداست و در هر سفری یاد و خاطره خود را با دیدار با خانواده شهدا سپری می کند و اکنون پرچمدار جهان اسلام و به برکت خون است. از شهدای خود و نقش این شهدا توانست در برابر بحران‌هایی مانند سیل در خوزستان مقاومت کند. ، مسئولیت در نگارش دفاع مقدس را سنگین تر می کند.

سرهنگ خدری در این مراسم گفت: مقدمات برگزاری کنگره ملی شهدای خوزستان از دو سال گذشته پیش بینی شده بود، اما با توجه به محدودیت های کرونا، این کنگره در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.

سرهنگ خدری افزود: در بین کمیته کنگره، کمیته تدوین و تدوین می تواند نقش تاثیرگذار و ارزنده ای در اشاعه فرهنگ جهاد و شهادت به نوجوانان و جوانان سالیان متمادی داشته باشد.


وی با بیان اینکه دبیرخانه کنگره در بهشت ​​هویزه که ستاد حمایت از فعالیت های زنان در دوران دفاع مقدس بود تشکیل شد، گفت: بهشت ​​هیزه به دبیرخانه و ستاد کنگره ملی شهدای خوزستان تبدیل شد و در این مکان همه اقشار مختلف مردم به ویژه اصحاب رسانه با همدلی، همگرایی و همفکری ممکن است در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنند.