چراغ های کم نور تئاتر را روشن نگه داریم / اعلام برنامه اجرا – تئاتر آنلاین


تماشاخانه شهرزاد در اطلاعیه ای اعلام کرد برای روشن نگه داشتن چراغ های کم نور تئاتر با اجرای هفت نمایش میزبان مخاطبان خواهد بود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، تماشاخانه شهرزاد در اطلاعیه ای اعلام کرد که در روز پر التهاب با اجرای هفت نمایش میزبان تماشاگران خواهد بود، بنابراین نورها کم نور است. از تئاتر باقی خواهد ماند. این مجموعه همراه با تعامل با گروه تئاتر، «من زنم»، «دوستان کمدی»، «کمدی ژلاجا»، «شادی در ژاپن»، «شبی در تهران»، «نیم وجابی» و فیلادلفیا”. در برنامه مهر زده و اجرای برخی از نمایش ها که شرایط اجرا ندارند به تاریخ های دیگر موکول شده است.

نمایش های «کیتسار»، «ویتسک» و «چای سرخعلی» از جمله آثاری هستند که قرار است در بوتیک تئاتر ایران اجرا شوند و با صلاحدید این تئاتر در زمان های دیگر روی صحنه خواهند رفت.

پردیس تئاتر شهرزاد در این ایام میزبان رویدادهایی با موضوع زنان، رویدادهای ایرانی، رنج گروه های تئاتری در دوران رکود، تنهایی مردان معاصر و همچنین اجراهایی در حوزه کودک و نوجوان خواهد بود.

«من زنم» و رنج زنان در طول تاریخ

نمایش «من یک زن هستم» به نویسندگی و کارگردانی علی خودسیانی با بازی الهه خوش قوات داستان زنانی است که در طول تاریخ به دلایل مختلف مورد سانسور یا هدف مورخان قرار گرفته اند. این نمایش داستانی متفاوت از تهمینه اسطوره ای و ملک نسا تاریخی و زنان مهاجر امروزی است که موی سر زنان در هر سنی را به صحنه می برد.

علی خودسیانی فیلمنامه نویس، نمایشنامه نویس و گرجستانی اهل ایران است. او در مقطع لیسانس کارگردانی درام از دانشکده سینما و تئاتر تحصیل کرد و کار نویسندگی حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۰ با فیلمنامه نویس «ماشین نویسان» به کارگردانی اصغر فرهادی آغاز کرد. مجموعه های تلویزیونی «دنیای شیرین دریا»، «زیمستان»، «دنیای شیرین»، «تولد لاین» و «مرز خوششتی» از معروف ترین آثار خودسیانی هستند.

این اجرا هر شب ساعت ۱۹:۰۰ در سالن شماره ۳ روی صحنه می رود.

نمایش «دوستان کمدی» و توهین های انسانی در دنیای معاصر

نمایش «دوستان کمدی» به کارگردانی بابک طوسلی از چهارشنبه روی صحنه می رود و سیما تیرانداز، بهنام تشکر، معصومه رحمانی و سینا رازانی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

نمایش «دوستان کمدی» با ترجمه ساناز فلاح فرد به موضوع حقارت انسان در دنیای معاصر می پردازد و داستان حول محور زوجی نسبتاً مرفه است که از زندگی زناشویی تنگ خود خسته شده اند. «دوستان کمدی» توسط گابور روسو فرانسوی نوشته شده است و داستانی درباره افراد نسبتاً ثروتمندی است که از زندگی زناشویی خود خسته شده اند و تصمیم می گیرند با خرید دوستان از فروشگاه رابطه خود را درمان کنند.

روایت کریستف کلمب در “کمدی اکتشافات”

نمایش «کمدی اکتشافات» به نویسندگی امید طاهری و کارگردانی حامد وکیلی روایتی از داستان «کریستف کلمب» و کشف قاره آمریکا توسط
اوست که در تئاتر شهرزاد در قالب کمدی روی صحنه رفت. این اثر دارای پنج بازیگر اصلی و ۲۳ بازیگر و گروه حرکت است و هر شب ساعت ۲۱:۳۰ در سالن ۲ تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می رود. این نمایش نوشته امید طاهری است و داستان سفر کریستف کلمب به هند را روایت می کند که با ورود غریبه ای به کشتی آغاز می شود.

«شبی در تهران» و اجرای تئاتر مخفی

نمایش «شبی در تهران» به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی شایان مستوفی در سالن ۳ تماشاخانه شهرزاد روی صحنه رفت.

در خلاصه داستان این درام آمده است: در فضای نسبتاً باز سیاسی پس از آزادی رضاخان، گروه تئاتر تصمیم به اجرای نمایشی درباره واقعه شهریور ۱۳۲۰ گرفت. در آن زمان مدیریت این رویداد انجام داد. به آنها اجازه انجام این مراسم را ندادند و گروه تصمیم گرفتند یک شب مخفیانه این مراسم را برای دوستان خود اجرا کنند.

«به ژاپن خوش آمدید» و گروه تئاتر/درام به یاد سعدی افشار

«به ژاپن خوش آمدید» در حال و هوای رویداد ایرانی به کارگردانی علی فتحعلی است که از ۱۰ آبان ماه ساعت ۱۹:۰۰ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود و علی فتحعلی، داود داداشی، محمود موسوی به روی صحنه می رود. ، حمیدرضا نظامی، نگار مقدسی، حمیدرضا جهانگیری. حمیدرضا مرادی و محمد حاج محمدی در آنجا بازی کردند.

این اجرا به یاد سعدی افشار با حضور بازیگران پیشکسوت مراسم آیینی و سنتی روی صحنه می رود. این اثر در دهه هفتاد با حضور سعدی افشار اجراهای موفقی در استان های مختلف داشت.

داستان «خوشبختی در ژاپن» در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ اتفاق می‌افتد که پس از تعطیلی سینمای لاله‌زار، تعدادی از هنرمندان با مشکلات مالی شدید برای کار به ژاپن مهاجرت کردند. آنهایی که از آنها پول می گیرند سرشان کلاه می گذارند و عروسک می سازند. یک روز تصمیم گرفتند برای ایرانیان مقیم ژاپن یک سیاه بازی بر اساس «دکتر لازم» مولیر انجام دهند و کارگردان عروسک گردان که با این نمایش آشنا نبود فکر می کرد دنبال دردسر هستند.

بچه ها نمایش نیم وجابی را ببینند.

نمایش «نیم وجابی» به کارگردانی علیرضا دهقانی نیز هر روز ساعت ۱۷ در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.