«چک دیجیتال مطمئن» سرویس جدید بانک صادرات ایران است


بانک صادرات ایران «چک دیجیتالی مطمئن» را به عنوان سرویسی جدید برای تسهیل تراکنش ها، کاهش هزینه تراکنش، افزایش سرعت تراکنش ها در فضای کسب و کار و افزایش کارایی چک معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، همزمان با اعلام سامانه چک بانک مرکزی در سامانه بانک صادرات ایران، اولین «چک دیجیتال مطمئن» صادر شد و مشتریان، فعالان اقتصادی و تجار می توانند با استفاده از این سرویس، میزان چک را به حداقل برسانند. خطر بروز مشکل در بررسی کاغذ کیس، از این فناوری جدید به صورت غیر حضوری و بدون مراجعه به شعبه استفاده کنید.

درخواست و صدور دسته چک دیجیتال، صدور، دریافت، انتقال و وصول چک های دیجیتال درون بانکی و بین بانکی، ضمانت نامه توسط اشخاص ثالث، ابطال و مسدودسازی، دریافت گواهی عدم پرداخت، درخواست و مشاهده سبد چک های دریافتی از جمله مهم ترین موارد می باشد. ویژگی ها و مزایای راه اندازی ایمن دیجیتال بانک صادرات ایران چک.

تمام قوانین و مقررات چک کاغذ برای این سرویس جدید اعمال می شود. در چک های دیجیتال ایمن، چک های کاغذی با استفاده از امضای دیجیتال حذف و تایید می شوند. چک های دیجیتالی نسبت به چک های کاغذی سرعت، دقت و امنیت بیشتری در عملکرد و نقدینگی دارند.

سامانه چکاد با هدف ایجاد بستری برای ارائه چک های دیجیتال مطمئن و حذف امکان چک های کاغذی راه اندازی شد که امکان مدیریت آنلاین و نظارت بر مبادلات چک را برای شبکه های بانکی و بانک های مرکزی فراهم می کند.

از مزایای این چک می توان به سرعت بالا در ثبت و رسیدگی، عدم نیاز به ارسال نسخه فیزیکی چک، ضمانت عمومی ثبت چک در سامانه مربوطه، امنیت بالا و امکان سرقت یا مخدوش شدن چک اشاره کرد.