چگونه کلاهبرداران کریپتو بازی ها را تغییر می دهند


کلاهبرداری پدیده جدیدی نیست و داستان آن به دوران کتاب مقدس باز می گردد. چیزی که اساساً تغییر کرده است، سهولتی است که کلاهبرداران می‌توانند با فشار یک دکمه به اطلاعات میلیون‌ها یا میلیاردها کاربر دسترسی پیدا کنند.

به گزارش پایگاه های خبری بانکداری الکترونیک، اینترنت و سایر فناوری ها به سادگی با تغییر قوانین بازی و رمزارزها می توانند تجسم این فرصت جدید برای جرایم سایبری باشند.

ارزهای رمزنگاری شده – که ارزهای غیرمتمرکز هستند که از رمزنگاری برای فعال کردن تراکنش‌های ناشناس استفاده می‌کنند – عمدتاً توسط «سایفرپانک‌ها» هدایت می‌شوند.

در طول همه گیری COVID-19، زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال مختلف افزایش یافت، این ارزها به جریان اصلی امور مالی تبدیل شدند.

این همچنین باعث ایجاد اختلال در معاملات می شود که منجر به اتکای بیشتر به جایگزین هایی مانند ارزهای دیجیتال می شود.

گزارش Chainanalysis نشان می دهد که در سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۱۴ میلیارد دلار آمریکا از سرمایه گذارانی که از ارز دیجیتال استفاده می کنند، کلاهبرداری می شود.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۱، دو برادر از آفریقای جنوبی موفق به کلاهبرداری از یک پلت فرم سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال شدند.

در فوریه ۲۰۲۲، FBI اعلام کرد که زوجی را دستگیر کرده است که از یک پلتفرم ارزهای دیجیتال جعلی برای فریب سرمایه‌گذاران و کسب سود حدود ۳.۶ میلیارد دلاری از این کلاهبرداری استفاده می‌کردند.

دو نوع اصلی تقلب در ارزهای دیجیتال وجود دارد که جوامع هدف مختلف را هدف قرار می دهند.

سرمایه گذاری های کاذب

اولین مخاطب هدف کلاهبرداران، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هستند که تمایل به معامله گران فعال دارند.

آنها عمدتاً سرمایه گذاران جوان زیر ۳۵ سال هستند که درآمد بالایی دارند، تحصیلات خوبی دارند و در زمینه های مهندسی، مالی یا فناوری اطلاعات کار می کنند.

در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداری یک ارز دیجیتال جعلی یا یک صرافی جعلی ایجاد می کند.

نمونه اخیر این نوع کلاهبرداری، ماهی مرکب است. ارز دیجیتالی وجود دارد که نام آن از سریال تلویزیونی SQUID GAME گرفته شده است و پس از افزایش ناگهانی قیمت این ارز، خالق آن به سادگی ناپدید شد.

مانند تمام سرمایه‌گذاری‌های مالی که ریسک بالایی دارند، هرکسی که به خرید ارز دیجیتال فکر می‌کند باید به توصیه‌ها برای بررسی پیشنهادات جدید توجه کند.

چه کسی پشت این پیشنهاد است؟ چه چیزی در مورد این شرکت خاص شناخته شده است؟ آیا اسناد اطلاعاتی صادر شده توسط شرکت وجود دارد که ویژگی های محصول را توصیف کند؟

در مورد ماهی مرکب یکی از علائم هشدار دهنده این است که سرمایه گذارانی که ارز خریداری می کنند نمی توانند آن را بفروشند. همچنین وب سایت SQUID پر از اشتباهات گرامری است که ثابت می کند صفحه وب و ارز جعلی بوده است.

لرزش پرداخت

دومین نوع عمده کلاهبرداری ارز دیجیتال، نوعی است که به سادگی از ارز دیجیتال به عنوان روش پرداخت برای انتقال وجه از قربانیان به کلاهبرداران استفاده می کند. همه سنین، جنسیت ها و طبقات اقتصادی را می توان هدف قرار داد.

این موارد شامل موارد باج افزار، کلاهبرداری، طرح های پونزی و موارد مشابه است. کلاهبرداران به سادگی از ماهیت ناشناس ارز دیجیتال برای پنهان کردن هویت آن و از بین بردن عواقب آن استفاده می کنند.

بیت کوین به بیشترین درخواست در پرونده های باج افزار تبدیل شده است و تقریباً ۹۸ درصد موارد توسط کلاهبرداران درخواست شده است.

به گفته مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا، کلاهبرداری به طور فزاینده ای جوانانی را هدف قرار می دهد که از ارز دیجیتال به عنوان بخشی از کلاهبرداری استفاده می کنند.

بنابراین اگر کسی درخواست انتقال پول از طریق ارز دیجیتال را دارد، باید پرچم قرمز غول پیکر را به عنوان یک تهدید ببینیم.

اقشار آسیب پذیر جامعه متفاوت و راه حل هستند

در زمینه بهره برداری مالی نیز با توجه به آسیب پذیری بالای گروه سالمندان، زمینه اشتغال بیشتری برای آموزش و آموزش این قشر فراهم شده است.

تحقیقات ویژگی های مشترکی را در میان این گروه شناسایی کرده است که فرد را به ویژه در برابر درخواست های تقلبی آسیب پذیر می کند.

این ویژگی ها شامل تفاوت در توانایی شناختی، تحصیلات، ریسک پذیری و خودکنترلی است.

البته بزرگسالان و جوانان نیز می توانند آسیب پذیر و در واقع قربانی شوند.

بنابراین نیاز آشکاری به گسترش کمپین‌های آموزشی وجود دارد تا همه گروه‌های سنی، از جمله سرمایه‌گذاران جوان، تحصیلی و مرفه را دربرگیرد.

مقامات باید گام بردارند و روش های جدید حفاظت را اتخاذ کنند. به عنوان مثال، مقرراتی که در حال حاضر برای مشاوره و محصولات مالی اعمال می شود، می تواند به محیط ارز دیجیتال نیز تعمیم یابد.

دانشمندان داده همچنین باید فعالیت های تقلبی را با دقت بیشتری دنبال کنند.

منبع: فینوپیا