چین؛ آنها قطب های تولید جهانی محسوب می شوند


به گفته اقتصاددانان، چین در بلندمدت یکی از قدرت های برتر اقتصادی جهان باقی خواهد ماند. در واقع گفته می شود که چین محرک اصلی رشد اقتصاد جهانی است. ناگفته نماند که اتفاقاتی که در اقتصاد چین رخ می دهد قطعا تاثیر زیادی بر کل جهان خواهد داشت.

یک چهارم میلیاردها جهان را چین تشکیل می دهد. چین به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند با تغییر تفکر مردم سرزمین خود توانسته است نتایج درخشانی در زمینه توسعه اقتصادی با اولویت کارآفرینی و گسترش کسب و کارهای کوچک به دست آورد. طی چند دهه گذشته، چین؛ این مرکز تولید در جهان محسوب می شود. اما امروزه چین با سرعتی شگفت انگیز خود را به عنوان یکی از نوآوران رو به رشد در دنیای فناوری معرفی می کند و مزایا و مزایای کارآفرینی بیش از هر مشکل دیگری در این کشور است و دولت و مردم آن به آن علاقه مند هستند. .. در این راستا تمامی سیاست های اقتصادی چین با هدف افزایش تعداد کارآفرینان و اختصاص میلیاردها دلار به شرکت های فناوری محور برنامه ریزی شده است. افزایش پول نقد در دسترس برای فعالیت های کارآفرینی یک عامل انگیزشی قوی برای مردم برای مشارکت در فعالیت های نوآورانه و ایجاد مشاغل کارآفرینی کوچک است.

البته شاید چین چندان مبتکر شناخته نشده باشد و شاید بیشتر محصولاتی که از چین صادر می شود به عنوان کپی فرهنگی برچسب خورده باشند. اما در سال‌های اخیر، چینی‌ها دریافته‌اند که تنها از طریق نوآوری و کارآفرینی می‌توانند تأثیر خود را بر اقتصاد کشورهای دیگر افزایش دهند. البته فرهنگ چینی مزایای زیادی برای ارتقای کارآفرینی دارد و علاوه بر حمایت پولی، رقابت بین کارآفرینان را نیز گسترش می دهد. تجار و سرمایه گذاران چینی به اتفاق آرا معتقدند که یکی از ویژگی های مثبت فرهنگ آنها این است که کار را یک روش زندگی می دانند نه اجبار. بنابراین، اخلاق سخت کوشی، چینی ها را به این باور رساند که انسان در طول زندگی خود حتی یک لحظه نباید دست از کار و تلاش بردارد.

چین به عنوان یکی از کشورهای با رشد اقتصادی بالا از مدل جدید کسب و کار و کارآفرینی بهره فراوان برده است. مدیران فعال در حوزه تجارت چینی در ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به دیگر تجار در سراسر جهان بسیار فعال و برجسته هستند و از این رو می توان نکات مهم و کلیدی را در رفتار تجار چینی یافت. جالب است بدانید که چینی ها هرگز در تصمیم گیری عجول نیستند و بیشتر وقت خود را برای تصمیم گیری های عمدی استفاده می کنند. آنها از هر فرصتی برای تجارت استفاده می کنند.

چین و نوآوری
چین و نوآوری

ممکن است نظر عمومی این باشد که چین کالاهای بی کیفیت تولید می کند، اما باید توجه داشته باشید که چین هر روز خلاق تر می شود و کالاهای با کیفیت بهتری تولید می کند. آنها بسیار خوش بین هستند و اجازه نمی دهند سیاست ها و افکار منفی در مسیر دستیابی به اهدافشان انحراف ایجاد کند، شایان ذکر است که چین برای مشاغل کوچک و مشاغل خانگی نیز بسیار مهم است. آنها معتقدند هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه خانه است و با این شعار می توانند با گسترش و حمایت از کارآفرینان خانگی جهش اقتصادی را تجربه کنند.

تمامی عوامل ذکر شده باعث می شود شهروندان چینی تمایل زیادی به موفقیت داشته باشند و از امتحان شانس و ریسک های بزرگ لذت ببرند. نسل جدید کارآفرینان چینی کسانی هستند که با هزینه های کم و استفاده از تجهیزات جدید و پیشرفته نقش زیادی در اقتصاد خود دارند. زیرا معتقدند سرمایه گذاری های کوچک برای آزمون و خطا مفید است. به همین دلیل استارت آپ های چینی سریعتر از همتایان آمریکایی خود رشد می کنند.

به طور کلی خانواده ها نقش فعالی در توسعه شرکت های چینی دارند و به عنوان یکی از ارکان اصلی راه اندازی و توسعه کسب و کار در این کشور محسوب می شوند. اکثر کارآفرینان حداقل یکی از اعضای خانواده خود را در چرخه مالی خود در تجارت قرار می دهند و والدینی که در مشاغل تجاری یا مشاغل مشابه فعال هستند فرزندان خود را در طول رشد آنها برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی مشارکت می دهند. چینی ها با دستاوردهای منحصر به فرد خود به جهانیان ثابت کرده اند که می توانند به یکی از قدرت های عالی و تعیین کننده اقتصاد جهانی تبدیل شوند.

سیده مینا دیوبند – سردبیر روزنامه توحش