کارآفرینی نوعی سبک زندگی است


کارآفرینی یک سبک زندگی است که در لحظه زندگی یک کارآفرین وجود دارد. وضعیت دنیای تجارت به گونه ای پیش رفته است که بسیاری از رسانه ها مردم را به فعالیت های کارآفرینانه و مستقل تشویق می کنند. البته این بسیار خوب و مفید است و می تواند افراد را به موقع و با تقویت بنیان فرهنگ کارآفرینی به سمت فعالیت های کارآفرینانه سوق دهد. اما مهم اینجاست که همه می توانند کارآفرین باشند؟!!

شروع یک کسب و کار بر اساس شخصیتی که هستید یک تجربه هیجان انگیز و فوق العاده است. اما برای ادامه آن طی مراحل مختلف، خمیری لازم است که فقط یک کارآفرین متخصص باشد. چه ویژگی های رفتاری و شخصیتی کارآفرینان موفق می تواند موفقیت آنها را تضمین کند؟ باور فعلی جامعه این است که برای همه افراد جامعه با هر روحیه و شخصیتی آرزوی کارآفرین شدن دارند، آیا این باور درستی است؟ این باور دقیقاً همان باور قدیمی سال های نه چندان دور مثلاً دهه شصت است که شرط موفقیت فارغ التحصیلی از دانشگاه است و موفقیت با دانشگاه رفتن در رشته ای مانند ریاضیات حاصل می شود. . و آزمایش کنید. اما با گذشت زمان و افزایش تعداد فارغ التحصیلان بیکار، این باور را در خانواده ایجاد کرد که تحصیلات دانشگاهی لزوما تضمین کننده موفقیت افراد نیست و نخواهد بود. اما واقعیت این است که حتی در حال حاضر این باور تقویت شده است که شرط موفقیت افراد مشهور و ثروتمند جهان، گذراندن مسیر کارآفرینی است و زمانی که به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید، مسیر درست پیشرفت را طی کرده اید. ، در عربستان جایی ندارد.

شاید بدانید که تنها پنج درصد افراد می توانند بر اساس مهارت ها و ویژگی های رفتاری خود کسب و کار خود را راه اندازی کنند و نود و پنج درصد دیگر با کار در یک شرکت یا سازمان بزرگ کارآمدتر و موفق تر خواهند بود. . بنابراین اگر به فعالیت های کارآفرینی علاقه مند هستید، باید ببینید که آیا شما برای کارآفرینی ساخته شده اید یا خیر؟

تحمل ریسک بالا اولین و بارزترین ویژگی رفتاری کارآفرینان موفق است. کارآفرینی با عدم اطمینان همراه است و شما همیشه با عدم اطمینان زیادی روبرو خواهید شد. اگر تحمل چنین شرایطی برایتان سخت است، بهتر است از همان ابتدا در فعالیت کارآفرینی خط بکشید.

کارآفرینان به دنبال فرصت ها هستند و ایده ها و چالش های پیرامون خود را با چشمانی باز مشاهده می کنند. از فرصت ها و مشکلات به راحتی نمی گذرند و سعی می کنند با نگاهی انتقادی، فرصت ناب را در دل هر مشکلی بگیرند. آنها خستگی ناپذیر نیستند. کارشان نوعی سرگرمی است که حتی متوجه گذر زمان نمی شوند.

مصاحبه ها و کتاب های کارآفرینی فقط نکات روشن و جالب در زندگی یک کارآفرین را نشان می دهد، در حالی که زندگی یک کارآفرین هرگز به اندازه رسانه ها جالب نیست. شما با مشکلاتی احاطه خواهید شد که فقط با روحیه کارآفرینی می توان با آنها مبارزه کرد. کارآفرینان علاوه بر لذت بردن از مشاوره با دیگران و بهره مندی از تیم حرفه ای، به کار خود ایمان دارند و همیشه در تصمیم گیری های خود مصمم هستند. افکار منفی راهی برای وجود ندارند و حتی سخت ترین شکست آنها را نابود نمی کند.

هدف کارآفرین
هدف کارآفرین

فعالیت های کارآفرینانه می تواند شما را ثروتمند کند، اما ثروت هدف نهایی یک کارآفرین موفق نیست. آنها عاشق کار خود هستند و کاری که درست انجام شود چیزی جز ثروت و موفقیت به ارمغان نخواهد آورد. شاید به همین دلیل است که کارآفرین بودن تنها زمانی وسوسه انگیز است که موفقیت، ثروت و شهرت ظاهری به نمایش گذاشته شود. اما در داخل پر از تلاش، شکست و صدها مشکل دیگر است که باید حل شود.

خودآگاهی در زمینه کارآفرینی بسیار مهم است. اگر تمایل به فعالیت کارآفرینی دارید، باید راه خود را بشناسید تا با پیمودن آگاهانه این مسیر موفقیت خود را تضمین کنید.

حسین یحیایی – مدیر مسئول روزنامه توحش