کاربردهای نادیده گرفته شده بلاک چین را بررسی کنید


یکی از کارآفرینان فناوری اطلاعات با اشاره به نادیده گرفته شدن فناوری بلاک چین در کنار ارزهای دیجیتال، گفت: این فناوری علاوه بر پرداخت و سرمایه گذاری، کاربردهای متفاوتی دارد و می توان از بلاک چین در تجارت، زنجیره تامین یا بهداشت و درمان یا زمینه ها استفاده کرد. رسانه ها.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهدی علایی زاده با بیان اینکه مدتی است که با همه جست وجوها با استفاده از ارز دیجیتال بلاک چین، بحث های مربوط به بلاک چین داغ شده است، گفت: از سال گذشته به طور جدی در زمینه بلاک چین درگیر شده است. این شرکت دارای فعالانی از آژانس دولتی ICI و دانشجویان نخبه دانشگاه است.

با تمرکز روی حوزه مالی، وارد این حوزه شدیم و در روند آشنایی با حوزه بلاک چین متوجه شدیم که این فناوری علاوه بر پرداخت و سرمایه گذاری، کاربردهای متفاوتی نیز دارد و مواردی وجود دارد که می توانید از بلاک چین در کسب و کار پیاده سازی کنید. زنجیره تامین. یا سلامتی یا استفاده از حوزه رسانه.

وی با اشاره به امکان صیانت از حقوق مادی و معنوی تولیدکنندگان محتوای مجازی مبتنی بر NFT، تصریح کرد: به عنوان مثال در حوزه رسانه محصولی تولید کرده ایم که به شما امکان می دهد محتوای مبتنی بر NFT را به نام خود ثبت کنید. شما محتوای مجازی تولید می کنید، در صورت علاقه به کار می توانند حمایت خود را مستقیماً از این طریق اعلام کنند و به نفع تولیدکننده کار باشند، همچنین می توانید امتیازات این محتوا را به افراد دیگر نیز اعطا کنید و این وظیفه متوجه خواهد شد. همه و بعدا قابل ادعا نیست.این انتقال، تقسیم درآمد نیز قابل انجام است.

کارآفرینان فناوری اطلاعات ادامه می دهند: این بستر می تواند به دولت کمک کند. اگر در کشوری مجموعه ای داشته باشیم که در زمینه صدا و تصویر مجوز می دهد یا بخواهیم قضاوت کنیم که این ویدئو را چه کسانی دارند، می توان بر اساس بلاک چین این کار را انجام داد و با توجه به قابلیت هایی که در بلاک چین وجود دارد، می توان این کار را انجام داد. به طور دقیق، سریع، ارزان و از راه دور از تقلب.

از بلاک چین برای پشتیبانی از عتیقه جات استفاده کنید

علایی زاده خاطرنشان کرد: سیستم دیگری که اجرا می کنیم و با بحث مالی متفاوت است و به دنبال اجرای آن در آن کشور هستیم، حمایت از عتیقه جات و بناهای تاریخی است. نهادهای حاکمیتی مانند وزارت گردشگری، در صورت تمایل به ورود به این حوزه، می توانند با صدور NFT در هر منطقه، از کمک هر فردی که علاقه مند به حفظ یا توسعه مکان های تاریخی است، بهره مند شود. این روش برای ایرانیان خارج از کشور به دلیل مشکلات انتقال پول و یا عدم اطمینان از اینکه پولی که خرج می کنند مستقیماً برای محوطه تاریخی مصرف می شود مفید است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر فردی علاقه مند به حمایت از بخشی از تخت جمشید باشد، می توان برای آن و شخصی که NFT خریداری می کند، NFT صادر کرد و متوجه شد که قبلاً برای آن سایت یا شی تاریخی چقدر هزینه کرده است. زمانی که یک فرد NFT قطعه ای از آثار تاریخی مانند تخت جمشید را خریداری می کند، به عنوان یک دارایی محسوب می شود و با گذشت زمان ارزش بیشتری پیدا می کند، در بسیاری از موسسات مالی در سراسر جهان به عنوان ضمانت مالی برای تسهیلات استفاده می شود. تمام مزایای خرید یک شی به عنوان سرمایه را دارد و بسیاری از مشکلات آن را ندارد.

فعالان بلاک چین توضیح می دهند: این پلتفرم می تواند در ایران یا هر جای دنیا کار کند. اما با توجه به بازاری که قبلاً داشتیم، پلتفرم خود را برای تولید NFT توسعه دادیم که در کاربردهای مختلف موجود است. این پلتفرم در حال حاضر برای اپلیکیشن ها، فیلم ها و یا پشتیبانی آثار تاریخی در حال آماده سازی است و به دنبال ارتباط با مجموعه های مربوطه ای هستیم که مسئول هستند اما می توان بازاری در خارج از ایران نیز برای آن متصور شد.

انتخاب می تواند بر اساس بلاک چین باشد

علایی زاده یکی دیگر از کاربردهای بلاک چین را در حوزه رای گیری دانست و افزود: می توان انتخابات را بر اساس بلاک چین طراحی و اجرا کرد که تخلفات و تقلب ها را تقریبا به صفر می رساند. انتخابات در این پلتفرم می تواند برگزار شود که از نظر فنی تقلب غیرممکن باشد و صحت آن در سراسر جهان تأیید شود. ما همچنین می توانیم یک برنامه مالیاتی را تصور کنیم. مالیات دهندگان، اگر فعالیت های اقتصادی در سیستمی که مبتنی بر بلاک چین است ثبت شود، هم می توانند مالیات شفاف داشته باشند و هم می توانند انتظار داشته باشند از منابعی که مالیات می دهند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بلاک چین کاملاً توزیع شده است و هیچکس نمی تواند مداخله کند و حس را اعمال کند، گفت: ما در ایران مجموعه ای نداریم که اساساً یک شبکه بلاک چین طراحی و عرضه شود و در شبکه بلاک چین پذیرفته شود که این رویداد تبدیل شود. انجام شد.از نظر فنی ما توانایی طراحی شبکه در ایران و ایجاد مشوق برای مشارکت از ایران و کشورهای خارجی را داریم.این شبکه متشکل از چندین شرکت کننده است که اکثر گروه ها در ایران هستند و تکنولوژی برای ماست. .

وی گفت: برای سرمایه گذاری در هر صنعتی اعم از فولاد، نفت، پتروشیمی و سایر صنایع کشور باید هزینه بیشتری پرداخت کنیم و انتظار داریم حداقل پس از سه سال و سود سالانه به موفقیت دست پیدا کنیم. به ۲۵ درصد برسد. اما در مورد صنعت IT، میزان سرمایه مورد نیاز کم است و دوره بازگشت سرمایه گاهی کمتر از یک سال است. افرادی که در کشور به منابع دسترسی دارند و سرمایه گذاران باید این نگاه را به صنعت آیه داشته باشند تا بتوانیم از جوانانمان محافظت کنیم. ما نخبگان دانشگاهی داریم که اگر شرایط برایشان مناسب باشد، در ایران زندگی و کار خواهند کرد.

منبع: ایسنا