کارکنان اسپیس ایکس می گویند ایلان ماسک وقتی وافل روی زمین درست می کند شرمنده است


Aversion Ilan Mask برای کار از راه دور به طور کامل در توییتر پخش نشد. همانطور که نیویورک تایمز و ورج نشان دادند، ماسک در یک جلسه افتتاحیه به کارکنان توییتر گفت که کارکنان شبکه های اجتماعی که مشاغل “بزرگ” روی زمین ایجاد می کنند باید اجازه داشته باشند سمت خود را حفظ کنند.

در اواخر ماه مه، ماسک به کارمندان تسلا و اسپیس ایکس اولتیماتوم داد و به آن‌ها یادآوری کرد که حداقل ۴۰ ساعت در هفته در مقر آن کار کنند، مگر اینکه دلیل «بخصوص خارق‌العاده‌ای» برای دوری از خود داشته باشند. مدیران عامل احساس می کنند که این امر به ویژه برای اعضای ارشدی که ملزم به حضور هستند بسیار مهم است. این کاملاً در تضاد با موقعیت توییتر است که به بسیاری از کارمندان اجازه می‌دهد دور بمانند، به جز سیاست‌های اپل، گوگل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری که به کارمندان پاره وقت یا پاره وقت اجازه می‌دهند. کار را روی زمین انجام دهید.

این بیانیه همچنین در زمانی منتشر شد که ماسک با ضدحمله مقامات ارشد مواجه شد. The Verge اعلام کرد که نامه‌های سرگشاده کارمندان اسپیس ایکس را مشاهده می‌کند که از مدیر عامل آن انتقاد کرده و ماسک را به عنوان «منبع مکرر آزار و اذیت و شرمندگی» از طریق اقدامات کلی متهم می‌کنند. آنها همچنین گفتند که خطوط هوایی فضایی به شعارهای “احمقانه” یا سیاست های تحمل صفر در مورد آزار جنسی پایبند نیستند. نویسنده این نامه از اسپیس ایکس خواسته است تا رفتار ماسک را مجازات کند، همه رهبران را در قبال اقدامات خود مسئول بداند و سیاست‌های خود را در حین اجرای مداوم آنها روشن کند.

هیچ اشاره ای به مشکل دقیقی که منجر به این نامه شده است، نشده است. با این حال، این ماسک انتقادهای فزاینده ای را به خود جلب کرده است. گزارش شده است که یک مهماندار اسپیس ایکس ماسک را به سوء رفتار جنسی متهم کرده است که منجر به تسویه حساب ۲۵۰۰۰۰ دلاری شده است. این در خط مقدم اتهامات فعلی است که شرکت‌های نقاب‌دار اجازه رفتارهای وحشتناک را می‌دهند، از جمله شکایت برخی از زنان که ادعا می‌کنند تسلا آزار جنسی را در دفتر تحریک می‌کند. این ماسک همچنین به ارسال فوبیای توییتری (مانند لبخند زدن زنان باردار) و حمایت از اعتراضات کامیون‌ها در کانادا متهم شده است که با آزار و اذیت و حوادث نژادپرستانه خدشه دار شده است. این کارآفرینان در حال حاضر روابط خوبی با بسیاری از افراد ندارند و عدم تمایل به کار از راه دور بر این موضوع تاکید دارد.