کاهش ۶۰ درصدی پسماندهای خط تولید مسافربری ایرانیان خودرو


معاون تولید خودروهای ایرانی گروه صنعتی خودرو از کاهش ۶۰ درصدی زباله های خطوط مسافری شامل بدنه، رنگ و سالن های مونتاژ در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: کاهش ضایعات. که بخش عمده آن حاصل تولید بدون کسری و ترانزیت مستقیم است، یکی از مصادیق افزایش بهره وری در ایران خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری خبرآنلاین؛ علیرضا بختزما با بیان اینکه تولید به اتمام رسیده و بدون کسری در افزایش ۲۵ درصدی کیفیت محصول مشهود است، گفت: عبور مستقیم باعث شد تا قبل از خروج خودرو از خط روند تولید به پایان برسد و در این راه ایرادات احتمالی به وجود آید. در فرآیند و پویایی خودروها خودروها قبل از تجاری سازی و تحویل به واحد فروش تست و بازرسی می شوند.
قائم مقام گروه صنعتی خودرو تولید خودرو ایران می افزاید: در شاخص هایی مانند بازرسی قبل از تحویل، فرآیند اثبات شده بهبود کیفیت محصول و نتایج نظرسنجی مشتریان و ارزیابی خودروها پس از تحویل به طور قطع موید این مشکل است.
به گفته وی، با توجه به پیشرفت‌ها و اندازه‌گیری‌هایی که در شاخص‌های کیفی انجام شده است، موتورها و گیربکس‌های تارا گارانتی شده‌اند و ایران خودرو اطمینان دارد که محصول بی‌نقصی را در اختیار مشتریان قرار دهد.
بختزما افزایش بهره وری را نتیجه تولید و حذف کامل خودروهای معیوب دانست و گفت: با حذف روند بازگرداندن خودروهای معیوب به خطوط تولید برای تکمیل، از اتلاف منابع مالی و انسانی در این بخش جلوگیری می شود.
وی با بیان اینکه با این اقدام تمامی نیروهای تولیدی به منظور بهره وری بیشتر و بهبود تیراژ بر روی خط تولید متمرکز شده اند، گفت: سیستم تولید را بازطراحی و استانداردهای جدیدتری را در تولید اجرا کردیم. فرآیندها، از جمله S5 و سیستم لجستیک جدید.
قائم مقام گروه صنعتی خودرو تولید خودرو ایران می افزاید: با پرهیز از پالت های انبوه در کنار پیست ها، خطوط تغییر کرده و با سوپرمارکت شدن، بر اساس نیاز عرضه و عرضه می شود. این اقدام فضای اطراف تولید را باز می کند و حرکت اپراتور را کاهش می دهد و در نتیجه بهره وری نیروی انسانی را افزایش می دهد.
یادآوری می شود آموزش و نصب این سیستم در سالن تولید انجام می شود، پس از: تا پایان سال این سیستم به طور کامل بر روی خط تولید نصب می شود.
بختزما با بیان اینکه در آینده برای دستیابی به تولید ناب و کارآمد بخشی از فعالیت های جانبی تولید در خط تولید جمع می شود، تصریح کرد: همه این اقدامات حاصل عبور و تمرکز مستقیم واحدهای تولیدی است. در تولید، بهره وری و کیفیت را افزایش داده است.
وی با اشاره به تعداد خودروهایی که کمبود دارند، تصریح کرد: در حال حاضر در تمامی سایت های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو کمتر از ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودروی طبقه وجود دارد و تعداد آن در سایت مرکزی کمتر از ۳ هزار دستگاه است و بر این اساس طرح. این رقم تا پایان مرداد ماه به صفر خواهد رسید.
قائم مقام گروه صنعتی خودرو تولید خودرو ایران با اشاره به برنامه های ایران خودرو برای تعطیلات تابستانی پیش رو، تصریح کرد: در این مدت به دلیل محدودیت برق و انرژی، برخی از سایت ها اقدام به جمع آوری خودروهای فاقد قطعات یدکی می کنند.
وی افزود: این تعطیلات زمان مناسبی برای بازسازی، تعمیرات و برخی تغییراتی است که در خط تولید نیاز است و همچنین تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات، چرا که نگهداری و تعویض قطعات یدکی این تجهیزات بسیار حائز اهمیت است و با انجام این کار . اندازه، ما می توانیم به هدف تولید برسیم. در نیمه دوم سال آماده می شویم.