کدام گروه خونی در خطر ابتلا به سرطان معده است؟


به گزارش خبرگزاری اخبار آنلاینشاید باورش سخت باشد، اما گروه خونی شما می تواند سرنوشت شما را در طول یک بیماری همه گیر تغییر دهد یا شانس بالقوه شما را برای ابتلا به گروهی از بیماری ها افزایش دهد.

در این گزارش برخی از این احتمالات بر اساس آخرین تحقیقات علمی در مورد گروه های خونی مورد بحث قرار گرفته است:

چه بیماری هایی مستعد هر گروه خونی هستند؟

به چند دلیل، دانستن گروه خونی برای همه مهم است. این روزها، پزشکان و محققان بیشتر در مورد تأثیر گروه خونی افراد بر سلامت آنها تحقیق می کنند و به نکات بسیار شگفت انگیزی رسیده اند. به عنوان مثال، تحقیقات جدید نشان می دهد که گروه خونی افراد می تواند در افزایش خطر افسردگی یا دیابت موثر باشد. در این مقاله قصد داریم به نکات جالبی در مورد گروه های خونی مختلف اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

۱- افراد دارای گروه خونی O کمتر به مالاریا مبتلا می شوند

اگرچه افراد با گروه خونی O بیش از دیگران توسط پشه مالاریا گزیده می شوند، اما جالب است که بدن این افراد محافظت خوبی در برابر این بیماری دارد. دانشمندان دریافته اند که افراد دارای گروه خونی O به ندرت در اثر مالاریا جان خود را از دست می دهند و پروتئین RIFIN که عامل مالاریا است کمتر در بدن این افراد قادر به فعالیت است و در نتیجه به آنها آسیبی نمی رساند.

۲- مشکلات قلبی عروقی کمتر در افراد با گروه خونی O

اگر گروه خونی شما O است، قلب شادی دارید. بر اساس تحقیقات ارائه شده در کنگره جهانی نارسایی حاد قلبی در سال ۲۰۱۷، افراد دارای این گروه خونی کمتر دچار حملات قلبی می شوند و افراد دارای گروه های خونی A، B و AB (حدود ۶۳ درصد از جمعیت جهان) ۹ درصد بیشتر دچار حملات قلبی می شوند. خطر مشکلات، یعنی عروق کرونر و قلبی عروقی.

۳- گروه خونی A و خطر بالای سرطان معده

به نظر می رسد سرطان معده و گروه خونی A رابطه نزدیکی با هم دارند. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله Cancer Epidemiology منتشر شد، افراد دارای گروه خونی A 38 درصد بیشتر از افراد دارای گروه خونی O در معرض ابتلا به سرطان معده هستند.

گروه خونی شما از چه بیماری هایی در امان است؟

۴- گروه خونی غیر از O و خطر بالای سرطان پانکراس

اگرچه افرادی که گروه های خونی غیر از A دارند کمتر به سرطان معده مبتلا می شوند، اما باید نگران سرطان دیگری به نام سرطان پانکراس باشند. در مطالعه ای که در مجله اپیدمیولوژی سرطان در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، محققان دریافتند که همه افراد دارای گروه خونی به جز گروه خونی O در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان لوزالمعده قرار دارند و افراد دارای گروه خونی B 59 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند. این سرطان .قبلا، پیش از این.

۵- اختلال شناختی بیشتر در افراد با گروه خونی AB

اگر گروه خونی شما AB است، باید مراقب سلامت شناختی خود باشید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در مجله نورولوژی منتشر شد، رابطه بین گروه خونی و سلامت مغز مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد افراد دارای گروه خونی AB 82 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات شناختی هستند.

متن کامل این گزارش بفرمایید خواندن

۲۲۷