کمبود سرمایه برای شروع یک کسب و کار نباید شما را ناامید کند


اگر به دنبال کسب و کار جدیدی هستید، اما کمبود سرمایه شما را ناامید می کند، سخت در اشتباهید. چرا که بررسی زندگی بسیاری از کارآفرینان موفق و مشهور دنیا نشان می دهد که برای رسیدن به موفقیت و اهدافی که در سر دارید نیاز به پول زیادی ندارید و این امر تنها با ایده های ساده محقق می شود. البته، اگر با این گفته موافق نیستید، چاره ای ندارید جز اینکه آغوش خود را بپیوندید و تا آخر عمر در یک مکان بمانید.

من بدون سرمایه کارم رو شروع کردم!!! عبارت عجیب اما آشنا در بیوگرافی بیشتر کارآفرینان برجسته جهان. در زمان افزایش هزینه های زندگی، دستمزدهای ناکافی و درآمد پایین زندگی بسیاری از مردم را به چالش کشیده است، بسیاری از مردم به دنبال مشاغل جدید هستند. اما مشکل اینجاست که بدون سرمایه یا با سرمایه کم نمی توانند کسب و کاری راه بیندازند. اما می تواند برای شما جالب باشد که بدانید این واقعیت که برای شروع کسب و کار خود نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارید، یک مزیت بزرگ در شماست و انگیزه شما را برای ادامه کار افزایش می دهد. این می تواند انگیزه شما را صد برابر کند. زیرا یکی از دلایلی که مردم جرات راه اندازی یک کسب و کار جدید را ندارند، ترس از شکست یا عدم ریسک پذیری است. اما اگر سرمایه خود را از دست ندهید، قدرت ریسک شما بالاتر خواهد بود.

داشتن شغل خوب یکی از مهمترین دغدغه های هر فرد از جمله جوانان جامعه است، به عبارتی هر انسانی برای رفع نیازهای مالی خود به شغل مناسب نیاز دارد. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و مشکلات اقتصادی فراوانی که همه با آن دست به گریبان هستند، ممکن است سوالاتی در ذهن شما ایجاد شود که چگونه با سرمایه کم و اشتغال یا خوداشتغالی کسب و کار راه اندازی کنیم. افرادی که به دلایل مختلف شروع به کار مستقل و کارآفرینی را به اشتغال ترجیح می دهند. دلایلی مانند استقلال شخصی، نبود کارفرما، انعطاف پذیری زمان و…

فکر معرفی کسب و کارهای کوچک می تواند به این افراد در این زمینه کمک کند. یعنی شغل بر اساس علایق و خصوصیات شخصی او برای کسب درآمد انتخاب می شود. البته همانطور که گفته شد مواردی مانند زمان، سرمایه، مهارت های خاص، تخصص و … می تواند به شما در انتخاب گزینه ایده آل کمک کند.

به یاد داشته باشید که راه اندازی یک کسب و کار کوچک با سرمایه کم مطمئناً ریسک کمتری دارد و در نتیجه از موفقیت بالاتری برخوردار است. خوب است، بهتر است از این طریق دانش کافی دریافت کنید و یاد بگیرید، زیرا قطعا یکی از اصول و روش هایی است که می توان معکوس کرد. شما به یک کارآفرین موفق تبدیل می شوید و می توانید گام های قوی تری برای رسیدن به اهداف خود بردارید. ، دانش و مهارت کافی در زمینه فعالیت شما وجود دارد و در این راه بهتر است از تجربیات افرادی که در این زمینه فعال هستند بهره ببرید. در این بین، اولین اصل، برنامه ریزی دقیق برای شروع کسب و کار، برآورد هزینه و همچنین بررسی بازاریابی در مراحل بعدی و سپس برنامه ریزی تدریجی اهداف بلند مدت است.

گمان می‌رود مهم‌ترین این دسته‌بندی‌ها که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد و از نظر مدیریتی حتی بسیاری از هزینه‌هایی که می‌توان برای یک کسب‌وکار بزرگ متصور بود، دردسر کمتری دارند، کسب‌وکارهای خدماتی، کسب‌وکارها و رایانه‌ها، کسب‌وکارهای روی زمین یا کسب‌وکارهای روی زمین هستند. تولید ترشی، مربا، خشکبار، کیک و شیرینی محلی، مشاغل روستایی، پرورش گل و گیاه، خیاطی، آرایشگری، بسته بندی مواد غذایی و سبزیجات خشک، ساخت عروسک های تزئینی، تولید محتوا، آموزش و …

با سرمایه اندک یک کسب و کار روی زمین راه اندازی کنید
با سرمایه اندک یک کسب و کار روی زمین راه اندازی کنید

خیلی خوب است بدانید که تجارت زمین برای نوجوانان در همه جوامع بسیار رایج شده است و بسیاری از نوجوانان در ایران و سایر کشورها از این طریق پول دریافت می کنند. با فکر کردن به این تجارت، کسب و کار خود را با سرمایه کم راه اندازی کنید. که این شغل نیز مانند هر شغل دیگری دارای مشکلاتی است و گاهی اوقات عواملی مانند ریسک، فعالیت ها و مسئولیت های زیاد شما را خسته می کند و شما را به ادامه دادن سوق می دهد. اما با انگیزه و اعتماد به نفس بالا می توانید با چالش هایی روبرو شوید و بدانید که موفقیت در انتظار شماست و دور از آن نیستید. سعی کنید مشکلات تجاری خود را حل کنید.

به آرامی تلاش کنید، می توانید از کوچک شروع کنید و به مرور زمان گسترش دهید.. هر پیروزی شما را بسیار خوشحال می کند. یک تجارت زمین مناسب، بسته به رشته و فعالیت شما، بین یک ماه تا یک سال طول می کشد تا به بلوغ لازم برسد. هرگز برای رسیدن به اهداف خود ناامید نباشید. با سرمایه اولیه اندک حتی می توانید یک میلیونر و یک کارآفرین حرفه ای شوید. نگران نباشید، اگر در کسب و کاری که با سرمایه کم راه اندازی می کنید، یک کسب و کار منحصر به فرد و جذاب ایجاد کنید، قطعا مشتریان خود را خواهید داشت. امیدوارم بتوانید بهترین شغل را پیدا کنید که در آن احساس رضایت و آرامش داشته باشید.

سید مینا دیوبند – سردبیر روزنامه تفاهم