گشت مرزی ایالات متحده داده های تلفن های ایالات متحده را ثبت و به مدت ۱۵ سال ذخیره می کند


اگر تلفن، تبلت یا رایانه مسافری در فرودگاه جستجو شود، مقامات مرزی ایالات متحده می توانند داده های دستگاه شما را به یک پایگاه داده بزرگ اضافه کنند که هزاران نفر از مقامات دولتی به آن دسترسی داشته باشند. واشنگتن پست گزارش می دهد که رئیس گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) در یک جلسه توجیهی برای قانونگذاران اعتراف کرد که مقامات هر سال اطلاعات ۱۰۰۰۰ دستگاه را به پایگاه داده اضافه می کنند.

علاوه بر این، ۲۷۰۰ افسر CBP می توانند بدون حکم به پایگاه داده دسترسی داشته باشند و مجبور نیستند هدف جستجوی خود را ثبت کنند. جزئیات در نامه سن فاش شد. ران وایدن به کریس مگنوس، کمیسر CBP نامه نوشت و در آن قانونگذار همچنین گفت که CBP اطلاعات جمع آوری شده از دستگاه های عمومی را به مدت ۱۵ سال حفظ خواهد کرد.

ویدن در نامه خود از کمیسر درخواست کرد تا شیوه های CBP را به روز کند تا جستجوی دستگاه ها در مرز بر روی مجرمان مشکوک و تهدیدات امنیتی متمرکز شود به جای اینکه “اسلحه های نامشخص از سوابق شخصی آمریکایی ها بدون شک در جرم و جنایت” مجاز باشد. Wyden گفت که CBP اطلاعات حساسی از دستگاه های افراد دریافت می کند، از جمله پیام های متنی، گزارش های تلفن، لیست مخاطبین و حتی عکس ها و سایر اطلاعات شخصی در برخی موارد.

اگر چه سازمان‌های مجری قانون معمولاً در صورت تمایل به دسترسی به محتویات تلفن یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی موظف به تأمین حکم هستند، اما مقامات مرزی از انجام این کار مستثنی هستند. ویدن همچنین گفت که مسافرانی که در فرودگاه‌ها، بنادر و گذرگاه‌های مرزی جست‌وجو می‌کردند، قبل از بازرسی دستگاه‌هایشان، حقوقشان اعلام نشده بود. و اگر آنها از باز کردن قفل وسایل الکترونیکی خود امتناع کنند، مقامات می توانند آنها را مصادره کرده و به مدت پنج روز نگه دارند.

همانطور که The Post اشاره کرد، یکی از مقامات CBP قبلاً گفته بود که دستورالعمل آژانس به افسران خود این اختیار را می دهد که “جستجوهای گسترده” را در تمام انواع سفر انجام دهند. اگر آنها “ظن منطقی” داشته باشند که مسافری قانون را زیر پا می گذارد یا کاری انجام می دهد که امنیت ملی را تهدید می کند، می توانند جستجوی پیشرفته تری انجام دهند. این زمانی است که آنها می توانند تلفن، تبلت یا رایانه شخصی مسافر را به دستگاهی متصل کنند که اطلاعات آنها را کپی می کند و سپس در پایگاه داده Auto Target System ذخیره می شود.

آرون بوکر، مدیر دفتر عملیات میدانی CBP، به این نشریه گفت که این آژانس اطلاعات افراد را تنها زمانی کپی می‌کند که “کاملاً ضروری” باشد. Bowker دسترسی افسران آژانس به پایگاه داده را انکار نکرد – او در عوض گفت که این دسترسی فراتر از مقامات CBP به Wyden است. او گفت که پنج درصد از ۶۰۰۰۰ پرسنل CBP به پایگاه داده دسترسی دارند، یعنی ۳۰۰۰ افسر، نه ۲۷۰۰ افسر.

وایدن در نامه خود نوشت:

“آمریکایی‌های بی‌گناه را نباید فریب داد تا قفل تلفن‌ها و لپ‌تاپ‌های خود را باز کنند. CBP نباید داده‌های به‌دست‌آمده از هزاران جستجوی تلفنی بدون مجوز را در پایگاه داده مرکزی منتشر کند، داده‌ها را برای پانزده سال حفظ کند و به هزاران کارمند DHS اجازه دهد تا داده‌های شخصی آمریکایی‌ها را جستجو کنند. داده در هر زمانی که آنها بخواهند.

دو سال پیش، سناتور همچنین خواستار تحقیق در مورد استفاده CBP از داده‌های موقعیت مکانی تجاری موجود برای ردیابی تلفن‌های افراد بدون حکم شد. CBP در آن زمان اعتراف کرد که ۵۰۰۰۰۰ دلار برای دسترسی به یک پایگاه داده تجاری حاوی “داده های مکان استخراج شده از برنامه های کاربردی روی تلفن های همراه میلیون ها آمریکایی” هزینه کرده است.