گوگل کروم به عنوان بدترین مرورگر برای تشخیص حملات فیشینگ شناخته شده است


گوگل کروم بدترین مرورگر وب برای شناسایی و مسدود کردن حملات فیشینگ و ۶۷ درصد ضعیف‌تر از فایرفاکس است.

به گزارش یکی از پایگاه های خبری بانکداری الکترونیک، در یک مطالعه تحقیقاتی، آدرس وب ۸۰۰ سایت فیشینگ (که اخیراً کشف شده اند) در انواع مرورگرهای وب جستجو شد که نشان داد: گوگل کروم تنها ۲۸ درصد از سایت های فیشینگ را در هنگام کار بر روی آن تشکیل می دهد. ویندوز دارای قابلیت تشخیص است و ۲۵ درصد از مک های اپل را مسدود می کند.

در همین حال، فایرفاکس تمام تلاش خود را می کند و از ۸۵ درصد حملات فیشینگ در ویندوز و ۷۸ درصد در مک جلوگیری می کند. در این مطالعه، مرورگر استاندارد مایکروسافت اج ۸۲ درصد از حملات فیشینگ را مسدود کرد و در رتبه دوم قرار گرفت، در حالی که مرورگر استاندارد MacOS Safari اپل ۷۷ درصد حملات را شناسایی و مسدود کرد. اما opera تنها ۵۶ درصد از حملات به سیستم عامل های مک و ویندوز را شناسایی می کند.

در کلاهبرداری های فیشینگ، مجرمان سایبری پیام های جعلی ایجاد می کنند و در فضای مجازی برای دیگران ارسال می کنند، زمانی که قربانی روی لینکی کلیک می کند، به وب سایت جعلی هدایت می شود و ویروسی روی دستگاهش نصب می شود و یا اطلاعات شخصی وی به سرقت می رود. از اطلاعات مالی خود سوء استفاده کنند.

بسیار نگران کننده است که ببینیم شرکت بزرگی مانند گوگل اجازه می دهد تا امنیت کاربر خود را به این طریق در معرض دید قرار دهد، امنیت پایین هدیه ای برای کلاهبردارانی است که دائماً سعی می کنند از حملات فیشینگ برای دسترسی به اطلاعات کاربر استفاده کنند. اگر نگران امنیت آنلاین خود هستید، مراقب کلیک کردن روی پیوندهای ناشناس، نصب بسته های آنتی ویروس با کیفیت بالا و به روز نگه داشتن مرورگر خود باشید.

سخنگوی گوگل در پاسخ به این گزارش گفت: اظهار نظر در این مورد دشوار است زیرا اطلاعات بسیار کمی در مورد نحوه بررسی این گزارش وجود دارد و شرکت تا زمانی که گزارش کامل را دریافت نکنیم اعتبار این گزارش را تشخیص نخواهد داد.

منبع

لینک های کوتاهاین لینک کپی شد!