یادمان اسلامی ندوشن ساخته می‌شودآعاز طرح احداث آرامگاه آذر‌یزدیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، مهران فاطمی استاندار یزد و احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با حضور در شهرستان ندوشن در مراسم یادبود مرحوم دکتر اسلامی ندوشن نویسنده یزدی شرکت کردند.

استاندار یزد در این مراسم گفت: به محض اطلاع از خبر رحلت این استاد‌ اندیشمند، در تماس با خانواده این مرحوم پیگیر تشییع و تدفین‌ ایشان در استان شدم اما با وجود پیگیری‌های انجام شده، خانواده مرحوم تشخیص دادند که پیکر‌ ایشان در تورنتو کانادا به خاک سپرده شود.

استاندار یزد بیان کرد: بر خود فرض می‌دانیم که برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام اقدامات ماندگاری در راستای تجلیل، تکریم و زنده نگه داشتن یاد‌ایشان و ترویج آثار بسیار ارزشمند‌ ایشان داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم انجام اقدامات ارزشمند در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی اشاره کرد و از اختصاص یکی از سفر‌های جمعه خود در فصل بهار؛ به سفر به بخش ندوشن خبر داد.

استاندار یزد بیان کرد: در این سفر به اتفاق مدیران استان به‌صورت مستقیم با مردم گفت‌وگو، مسائل و مشکلات آن‌ها را بررسی و تصمیمات لازم برای حل مسائل موجود و سرعت‌بخشی به روند توسعه، پیشرفت و تعالی این بخش؛ به‌صورت فی‌المجلس اتخاذ می‌شود.

دستور ویژه استاندار یزد برای احداث آرامگاه آذریزدی 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان در مقبره آذریزدی خبر داد و گفت: با دستور استاندار و پیگیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت شهرداری یزد، به‌زودی پروژه احداث آرامگاه برای مقبره مرحوم آذریزدی شروع خواهد شد.

احسان عابدی افزود: آذریزدی یکی از مفاخر استان یزد است که خدمات والایی به ادبیات کودک و نوجوان ایران کرد و شایسته نیست بعد از گذشت ۱۲ سال از فوت وی، هنوز آرامگاهی درخور شآن آن مرحوم ساخته نشده است.

وی بیان کرد: با پیگیری این موضوع و دستور استاندار و نگاه مثبت شهردار یزد، ساخت آرامگاه بر اساس طرحی که اداره کل میراث فرهنگی تهیه کرده است، به زودی آغاز خواهد شد.