یادواره رضا ژیان برگزار می شود/ اجرای «عشق روی الاغ» – تئاتر آنلاین


با اجرای نمایش «عشق در پشت خری» اثر حمید جبلی، مراسم یادبود مرحوم رضا ژیان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مراسم یادبود رضا ژیان بازیگر فقید تئاتر، سینما و تلویزیون روز شنبه ۱۹ شهریور به بهانه هفتاد و سومین زادروز این هنرمند از سوی هنرمندان برگزار می شود. تعدادی از هنرمندان و با همکاری مجموعه تئاتر شهر . .

در این ویژه برنامه که شنبه ۱۹ شهریور ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود، نمایش «عشق روی خورپشته» به نویسندگی، مشاوره و طراحی حمید جبلی، کارگردانی مجید برومند و بازی حسین نامور به نمایش درآمد. مهسا عزیزپوری، الهام تنتابی، علی علی اصغری، امیرحسین اسکندری، فرنوش قره کلچیان و مجید بروند نیز به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

حسین نامور دستیار کارگردان، محمدرضا جعفری مدیر صحنه، مونا طباطبایی طراح گریم، پریا پور فرامرزی منشی صحنه، داریوش افشاری اتاق کنترل، علیرضا تیموری مدیر تدارکات، محمدسعید جابری و پوریاپور فرامرزی هستند. عکاسان، مریم رستمی ناظر و هماهنگ کننده و علی باقری طراح پوستر هستند و عوامل اجرایی دیگر این پروژه را شکل می دهند.

مجید برومند کارگردان نمایش «عشق در خارپشته» در یادداشتی به بهانه اجرای این پروژه و تقدیم آن به مرحوم رضا ژیان نوشت:

«در طول سی سال فعالیت در عرصه هنر و صحنه مقدس تئاتر احساس می کنم جای خالی است، می خواهم برای بزرگان و مؤسس کارگاه نمایش و استادم آقای حمید کاری انجام دهم. جبلی، تا نسل آینده جوانان راه هنر را ادامه دهند تا من افتخار اجرای نمایش «عشق روی چوب را» با جمعی از شاگردان عزیزم و حمایت اسطوره ام حمید جبلی را داشته باشم. یکی از بهترین های تئاتر چند سال پیش است صحنه ای که همه دوستداران تئاتر به اجراهای تئاتر شهر دلبستگی خاصی دارند.

از استاد حمید جبلی که اجازه دادند بعد از بیست و یک سال دوباره این نمایش را اجرا کنم بسیار سپاسگزارم. از سید محمد جواد طاهری سرپرست مجموعه تئاتر شهر و سایر همکاران این مجموعه و همچنین محمد ژیان بزرگوار که برای برگزاری این رویداد سبز با ما همکاری و همراهی کردند قدردانی می کنم و امیدوارم این مسیر ادامه داشته باشد.

نمایش «عشق در توده» نوشته حمید جبلی یکی از نمایش‌هایی است که مرحوم رضا ژیان در بهمن و اسفند سال ۱۳۸۰ در مجموعه تئاتر شهر با بازی رضا ژیان، شراره درشتی، سیدجواد طاهری، نازنین گودرزیانی، بهمن روشنی به روی صحنه برد. سعید لشگری، ترلان طیبان و میثم یوسفی در تالار سایه های این مجموعه روی صحنه می روند.

مهرماه ۱۳۹۵ به مناسبت شصت و هفتمین سالگرد تولد مرحوم رضا ژیان، جشن امضا و رونمایی از کتاب «دوستان با عشق» نوشته حمید جبلی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.