۲ روز مانده به پایان مهلت اسکار ۲۰۲۳ / تکلیف ۸۰ کشور توضیح داده شد – تئاتر آنلاین


در حالی که ۱۱ اکتبر آخرین فرصت برای معرفی نمایندگان کشورهای مختلف برای شرکت در مسابقات بین المللی اسکار ۲۰۲۳ است، تعداد کشورهایی که وارد این رقابت شده اند به ۸۰ کشور رسیده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، دو روز مانده به پایان مهلت آکادمی اسکار برای معرفی نمایندگان کشورهای مختلف فیلیپین، پاکستان، هنگ کنگ، استونی، آرژانتین، مراکش، ایتالیا، ویتنام، هند و مکزیک همچنین نماینده خود را برای رقابت بین المللی اسکار ۲۰۲۳ معرفی کرده است.

فیلیپین او با فیلم برنده جشنواره فیلم ونیز «در محل کار: گمشده ۸» وارد رقابت اسکار شد. ساخت این فیلم اریک متیو این فیلم سال گذشته برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و جایزه بهترین بازیگر مرد را برای جان دریافت کرد آرسیلا پذیرفته شده. این فیلم دنباله ای بر فیلم «در محل کار» ساخته همین کارگردان است که در سال ۲۰۱۳ در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد. دستاش این فیلم با الهام از وقایع واقعی درباره یک روزنامه نگار فاسد است که به دنبال عدالت برای همکارانش است.

پاکستان با لذت زمین“ساخته شده است دارم سعی می کنم سادک به اسکار رفت. این فیلم امسال در جشنواره کن به نمایش درآمد و در بخش نمایش برنده جایزه شد. داستان فیلم درباره خانواده ای مردسالار است که آرزوی داشتن یک پسر برای ادامه نسل خانواده را دارند.

مکزیک با باردو، وقایع جعلی دستمال حقیقت، فیلمی جدید از الخاندرو گونزالس ایناریتو به اسکار می رود. این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز امسال دیده شد و اولین در نوع خود است ایناریتو پس از سال ۲۰۰۰ در مکزیک، زادگاه این کارگردان ساخته شد داستان درباره یک روزنامه نگار و مستندساز مکزیکی است که به زادگاهش بازمی گردد و و مسائل این به هویت و خانواده مربوط می شود. مکزیک در سال ۲۰۱۸ و فیلم “تیرانداز” کارگردانی شده توسط آلفونسو کوارون برنده جایزه اسکار بهترین فیلم بین المللی شد.

مراکش با «خواب آبی» از مریم توزانی به اسکار می رود. این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و جوایزی را از آن خود کرد سوال و در تورنتو در بخش نمایش ویژه دیده می شود. داستان درباره زن و شوهری است که یک مغازه سنتی دارند غش کردن آنها در یکی از قدیمی ترین نقاط شهر مراکش فعالیت می کنند.

غل و زنجیر ساخته شده “جایی که باد می وزد”. بال جنس اوراق و شکسته به اسکار معرفی شده است. این کارگردان سبک قدیمی او در سال ۲۰۱۵ با «بندر کال» در اسکار شرکت کرد.این فیلم با بودجه ۳۸ میلیونی دلار این فیلم با همکاری چین ساخته شده و یکی از پرهزینه ترین فیلم های هنگ کنگ است داستان این در مورد پرونده جنایی جنایی ۴ افسر پلیس فاسد است.

استونی فیلم بسکتبالکلفبه اسکار معرفی شد. ساخت این فیلم هفت ماهی در مورد سفر تیم بسکتبال استونی به دور نهایی مسابقات قهرمانی ورزشی در فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از وقایع واقعی سال ۱۹۹۱ الهام گرفته شد. تیم استونی آخرین جام بسکتبال شوروی را برنده شد.

آرژانتین او «آرژانتین ۱۹۸۵» را به اسکار معرفی کرد که توسط سانتیاگو ساخته شد متر و برندگان جوایز سوال فیلم ونیز امسال و همچنین برنده جایزه انتخاب مخاطب از جشنواره سن سباستین شده است. این درام بر اساس وقایع واقعی، مبارزه یک وکیل جوان و یک تیم حقوقی جوان تر را علیه حکومت نظامی آرژانتین دنبال می کند که در نهایت دیکتاتور نظامی خورخه می شود. ویدلا محکوم به دستگیری، شکنجه و کشتن مخالفان.

دانمارک همچنین فیلم «عنکبوت مقدس» علی عباسی را به اسکار فرستاد که برای اولین بار در جشنواره کن به نمایش درآمد و درباره قتل زنجیره ای مردی در شهر مشهد است.

ایتالیا همچنین با فیلم «نوستالژی» ساخته ماریو مارس به اسکار می رود. این فیلم که امسال در جشنواره کن به نمایش درآمد و نقدهای مثبتی نیز دریافت کرد، درباره مرد میانسالی است که پس از ۴۰ سال زندگی در مصر به زادگاهش در ناپل باز می گردد و با خاطرات جنایتکارانه دوران جوانی اش احاطه می شود.

هند ساخت «آخرین نمایش فیلم». بان خط به گجراتی برای اسکار رای دهید. داستان با پس زمینه های سینمایی در مورد گذر از سلولوئید به دیجیتال و در مورد پسری ۹ ساله به نام سامی عاشق سینماست و زندگی اش با دیدن اولین فیلم تغییر کرد.

ویتنام همچنین «۵۷۸: شلیک دیوانه» که فیلمی اکشن به کارگردانی میخک ها دین بدون به اسکار فرستاده شده است. داستان در مورد پدر راننده است که هدف قرار گرفته است همسویی گروهی از خارجی ها تعقیبشان کردند.

آخرین مهلت معرفی فیلم‌های منتخب کشورها برای رقابت در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳، ۳ اکتبر (۱۱ اکتبر) است.

از سینمای ایران «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومان سیدی برای رقابت در این بخش معرفی شده است.

بخت آزمایی پیروزی برای تعیین نامزدهای اسکار از ۱۲ ژانویه تا ۱۷ ژانویه ۱۰۲۳ نامزدهای امسال در ۲۴ ژانویه انجام شد ۱۰۲۳ (۱۴ بهمن) معرفی شد. زمان رای گیری نهایی از ۲ مارس تا ۷ مارس ۱۰۲۳ است. اسکار نود پنجمین دوره یکشنبه ۱۲ مارس (۲۱ مارس) برگزار می شود.