۳ تفاهم‌نامه فرهنگی بیش ایران و آذربایجان امضا می شودبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عاکیف معارفلی، رئیس نمایشگاه کتاب باکو، عصر پنج‌شنبه (۲۲ اردیبهشت ماه) با علی رمضانی، قائم مقام سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی تهران در محل ستاد این نمایشگاه دیدار کرد.

در این دیدار، برحضور ناشران ایرانی و آذربایجانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی و فرهنگی، به‌ویژه نمایشگاه‌های کتاب دو کشور تأکید شد. در این جلسه همچنین به مشارکت قابل توجه ناشران آذربایجانی در سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران و حضور هیات ۵ نفره همراه با ریس نمایشگاه این کشور اشاره شد.          

به گزارش ایبنا، در این جلسه تاکید شد در طول حضور رئیس نمایشگاه باکو، تفاهم‌نامه تخصیص غرفه رایگان بین دو کشور امضا شود و به پیشنهاد علی رمضانی، قائم مقام سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، به جز تبادل غرفه رایگان، پنج ناشر از دو کشور برای حضور در نمایشگاه‌های فرهنگی حمایت شوند. علاوه براین درباره ترجمه آثار دو کشور و طرح حمایتی گرنت گف و گو شد.

در نهایت مقرر شد ۳ تفاهم‌نامه با موضوع ترجمه آثار دو کشور، تبادل ناشران و نویسندگان و همچنین تخصیص غرفه رایگان در طول برگزاری نمایشگاه به امضا برسد.

عاکف معارفلی، رئیس نمایشگاه باکو با توجه به نخستین تجربه حضور خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این دیدار، با ابراز خرسندی از حضور در این رویداد، نمایشگاه کتاب تهران را بزرگ و معتبر دانست و تأکید کرد: نمایشگاه کتاب تهران، از لحاظ بین‌المللی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و امیدوارم، تعاملات و تبادلات فرهنگی مشترک، هرچه بیشتر بتواند گسترش پیدا کند.