Adobe نسخه رایگان فتوشاپ را برای مرورگرها منتشر خواهد کرد


Verge امروز گزارش داد که ادوبی قصد دارد نسخه ای از ابزار محبوب ویرایش عکس فتوشاپ را که صرفاً بر روی وب است معرفی کند. این شرکت در حال حاضر در حال آزمایش این نسخه جدید از Freemium با کاربران کانادایی است، اما در نهایت در دسترس مخاطبان بیشتری قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، هر کسی در کانادا که یک حساب کاربری Adobe ایجاد می کند، می تواند به مرورگر رایگان، فقط نسخه فتوشاپ، دسترسی داشته باشد. Engadget با Adobe تماس گرفته است تا بداند چه زمانی می خواهد دستگاه را در دسترس کاربران سراسر جهان قرار دهد و پس از شنیدن پاسخ آن را به روز خواهد کرد.

فتوشاپ برای مدت طولانی استاندارد صنعتی برای ویرایش تصویر بوده است، اما به نظر می رسد هزینه مجوز ماهانه بسیاری از افراد را از استفاده از آن منصرف می کند. در همین حال، نرم افزارها یا فریم ورک های رایگان ویرایش عکس مانند Pixlr، Canva و Photopea کاربران معمولی را در آغوش گرفته اند و همچنین در ارائه های خود پیچیده تر شده اند. همانطور که The Verge اشاره می کند، Adobe ابزارهای اصلی ویرایش عکس خود را به صورت رایگان در دسترس کاربرانی قرار می دهد که به یک مخاطب معمولی تعلق ندارند. Adobe امیدوار است که برخی از کاربران Freemium Photoshop به مشترکین پولی تبدیل شوند، به خصوص که این شرکت قصد دارد ویژگی های پیشرفته تری را در نسخه وب ارائه دهد که فقط با اشتراک می توان به آن دسترسی داشت.

اگر این کاملا آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که ادوبی نسخه های وب فتوشاپ و ایلاستریتور را پاییز گذشته برای مشتریان عرضه کرد. با این حال، عملکرد او به ویرایش اولیه و به اشتراک گذاری نظرات بین همکاران پروژه گسترش یافت. این نسخه جدید از Photoshop Free Web به طور قابل توجهی ابزارهای موجود را گسترش می دهد و به کاربران امکان می دهد پروژه های جدید را شروع کنند و همچنین به ابزارهای پیشرفته تر تصحیح رنگ و ویرایش دسترسی داشته باشند.