Comcast سرعت اکثر برنامه های اینترنت Xfinity خود را افزایش می دهد


آخرین ارتقای سرعت Comcast اکنون فراتر از سطح بالایی است. این غول کابلی در حال افزایش سرعت برای اکثر سطوح Xfinity خود در ایالات متحده است. طرح سطح شروع عملکرد (معروف به اتصال) از ۵۰ مگابیت در ثانیه به ۷۵ مگابیت در ثانیه افزایش می یابد، در حالی که بزرگترین مزیت نسبی به مشتریان عادی با عملکرد (اتصال بیشتر) می رسد که از ۱۰۰ مگابیت در ثانیه به ۲۰۰ مگابیت در ثانیه می رسد. آنها در چند ثانیه برمی گردند. سرویس Performance Pro/Fast از ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه به ۴۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش می یابد، در حالی که کاربران Blast/Superfast به جای ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه، ۸۰۰ مگابیت در ثانیه دریافت خواهند کرد. و دیگر نیازی به بهترین برنامه Comcast برای عبور از آستانه گیگابیت ندارید—مشتریان Extreme Pro و Ultrafast (اکنون Gigabit) از ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه به ۱ گیگابیت در ثانیه ارتقا یافته اند.

طرح پرچمدار Gigabit Extra / x2 هنوز برای بسیاری از مشتریان با سرعت ۱.۲ گیگابیت در ثانیه عرضه می شود. Comcast خدمات ۲ گیگابیت بر ثانیه را در کشورهای بیشتری عرضه می کند و در برخی موارد دسترسی ۶ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد. مخابرات امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۵ بیش از ۵۰ میلیون خانه و اداره را با سرعت ۲ گیگابیت در ثانیه تحت پوشش قرار دهد و قصد دارد خدمات نسل بعدی “۱۰G” و DOCSIS 4.0 را ارائه دهد.

این ارتقاها در بیشتر موارد چشمگیر نیستند، اما می توانند با فعال کردن پخش جریانی با کیفیت بالاتر و خدمات بهتر برای خانوارهای چند خانواده، تفاوتی را در نهایت ایجاد کنند. البته چالش اینجاست که رقبا بیکار ننشسته اند. AT&T در حال استقرار فیبرهای ۲ گیگابیت بر ثانیه و ۵ گیگابیت بر ثانیه در ده‌ها منطقه شهری است و Google Fiber به زودی علاوه بر راه‌اندازی مجدد توسعه، سرویس ۸ گیگابیت بر ثانیه را نیز ارائه خواهد کرد. Comcast ممکن است رقابتی تر باشد، اما همیشه سریع ترین گزینه را نخواهد داشت.

افزایش سطوح ورودی نیز می تواند رگولاتور را ناراحت کند. جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC اخیراً پیشنهاد افزایش تعریف پهنای باند به ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را داده است. مشتری که یک تابع یا اتصال را راه اندازی می کند، هدف جدید را از دست داده است. اگر خط پایه اجرا شود، Comcast باید برای جلب رضایت کمیسیون و کمک به هدف خود برای بهبود دسترسی به اینترنت برای روستاییان و آمریکایی‌های کم‌درآمد، مبلغ بیشتری را افزایش دهد.