Evernote که زمانی پادشاه برنامه های یادداشت برداری بود، توسط Bending Spoons خریداری شد


به نظر می رسد طراحی مجدد Evernote در سال ۲۰۲۰ به تنهایی کافی نیست. امروز، اپلیکیشن محبوب سابق یادداشت برداری برای سگ های شکاری، که زمانی یک میلیارد دلار ارزش داشت، اعلام کرد که توسط Bending Spoons خریداری شده است. اگر این نام برای شما ناآشنا به نظر می رسد، تنها نیستید. این برنامه‌نویس مستقر در میلان است که پشت برنامه‌های تلفن همراه مانند ویرایشگر ویدیوی Splice و ابزار ویرایش تصویر هوش مصنوعی Remini است. آنها شبیه برنامه هایی هستند که به خوبی طراحی شده اند و واقعا مفید هستند، اما از هدف نهایی Evernote که به شما کمک می کند همه چیز را به خاطر بسپارید، فاصله زیادی دارند.

در یک پست وبلاگی، مدیر عامل Evernote، ایان اسمال، گفت که این شرکت در حال حاضر در حال آزمایش ویرایش مشترک بین چندین کاربر است و نزدیک به راه اندازی یک آزمایش بتا برای یکپارچه سازی عمیق تقویم Office 365 است. اگرچه شنیدن این بسیار عالی است، به خصوص برای برخی از معتادان به Evernote مانند این گزارشگر، این ویژگی نیز سال هاست که پلتفرم های دیگر از آن برخوردار بوده اند. همچنین متقاعد کردن دوستان و همکاران برای همکاری در اسناد Evernote – که می‌تواند شامل ثبت نام در یک حساب کاربری و یادگیری یک رابط جدید باشد – دشوار باشد، در حالی که Google Docs سال‌ها این کار را آسان کرده است.

اسمالز در این پست گفت: «در حالی که مالکیت تغییر می‌کند، تعهد ما برای ایمن نگه‌داشتن داده‌های شما مثل همیشه قوی باقی می‌ماند و Evernote که می‌شناسید و دوست دارید به رشد خود ادامه خواهد داد». “پیوستن به Bending Spoons به ما این امکان را می دهد که از تخصص ثابت برنامه نویسی آنها و انواع فناوری های اختصاصی آنها استفاده کنیم.”

شرایط معامله اعلام نشده است. اما این واقعیت که Evernote توسط یک شرکت برنامه کوچک خریداری شده است، نه یک غول بزرگ فناوری، گویای آن است. Evernote در چرخه تبلیغات اولیه خود در برنامه تلفن همراه نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرد. اما این شرکت در نهایت تمرکز خود را از دست داد و به محصولات دنیای واقعی مانند نوت بوک های هوشمند و Moleskin منشعب شد. این اپلیکیشن سال‌هاست که به‌طور باورنکردنی باگ بوده است و در متقاعد کردن کاربران به پرداخت واقعی برای محصول، کار ضعیفی انجام می‌دهد.

هر چند به نوعی روی آن گیر کرده ام. من بیش از یک دهه یادداشت‌های زندگی در Evernote دارم – داستان‌های خبری بی‌شماری، مصاحبه‌ها (همراه با صدا)، بررسی‌ها و فایل‌های PDF. تلاش‌های من برای یافتن یک جایگزین بیشتر شکست خورده است (با عرض پوزش OneNote، من ویرایشگر شما را دوست ندارم). این خرید یک ناقوس مرگ برای Evernote نیست، اما مطمئناً به نظر می رسد پایان یک دوره است. آیا داده های من تحت مالک جدید امن خواهند بود؟ آیا می توانم روی همگام سازی سریع و دقیق حساب کنم؟ من احتمالاً برای مدتی می مانم، اما ناگهان، جایگزین جذاب تر به نظر می رسد.