FCC ارائه دهندگان تلفن را به دلیل عدم محافظت در برابر تماس های رباتیک تعطیل می کند


طولی نکشید که کمیسیون ارتباطات فدرال شروع به انتخاب ارائه دهندگان صوتی کرد که به اندازه کافی برای مسدود کردن تماس های رباتیک انجام نمی دهند. تنظیم‌کننده‌ها ارائه‌دهندگان جهانی UC را از سایر شبکه‌ها حذف کرده‌اند، زیرا ظاهراً آن‌ها شرایط لازم را برای محافظت در برابر تماس‌های مصنوعی تقلبی برآورده نکرده‌اند. اکنون که شرکت در پایگاه داده Robocall Reduction نیست، سایر اپراتورها (از جمله واسطه ها) نباید ترافیک خود را دریافت کنند.

FCC در ماه اکتبر اعلام کرد که قصد دارد با Global UC و شش شرکت دیگر که علیرغم هشدارها نتوانستند استراتژی های ضد ربات خود را به اشتراک بگذارند، سرکوب کند. این کمیسیون تمام اپراتورهای مستقر در ایالات متحده و شبکه های مبتنی بر IP را ملزم کرد تا از اقدامات ضد جعل STIR/SHAKEN تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ استفاده کنند و به ارائه دهندگان گفت که پس از ۲۸ سپتامبر همان سال شروع به مسدود کردن شرکت های خارج از پایگاه داده کاهش تماس های رباتیک کنند.

مشخص نیست که چه زمانی ممکن است سایر مجرمان با مجازات روبرو شوند. با این حال، FCC گفت که هنوز در حال بررسی پاسخ‌های شرکت‌هایی است که از آنها خواسته شد تا استراتژی‌هایی را برای محدود کردن تماس‌های رباتیک ترسیم کنند. کسانی که می توانند طراحی ملموس ارائه دهند باید از برش ها اجتناب کنند.

این سرکوب تضمینی برای کاهش حجم تماس‌های خودکار، به‌ویژه تماس‌های خارج از ایالات متحده نیست. با این حال، FCC به وضوح امیدوار است که سرنوشت جهانی UC پیامی را به شرکت‌های آمریکایی ارسال کند که امیدوارند قوانین را زیر پا بگذارند. اگر اقدامی انجام ندهند، خطر از دست دادن کسب و کار خود را دارند زیرا مشتریان مجبور می شوند به جای دیگری بروند.