FTC از این شرکت به دلیل فروش اطلاعات موقعیت مکانی قابل شناسایی، از جمله بازدید از کلینیک سقط جنین شکایت کرد


کمیسیون تجارت فدرال از یک کارگزار داده به نام کوچاوا شکایت کرده است و ادعا می کند که این شرکت داده های موقعیت جغرافیایی را فروخته است که می تواند برای افشای بازدید از مکان های حساس استفاده شود. این آژانس گفت که داده ها می تواند ارجاع به کلینیک های بهداشت باروری، عبادتگاه ها و مراکز ترک اعتیاد، و همچنین پناهگاه های بی خانمان و خشونت خانگی را نشان دهد.

این آژانس گفت: «کوچاوا با فروش داده‌های افراد ردیابی شده، دیگران را قادر می‌سازد تا افراد را شناسایی کرده و آنها را در معرض تهدیدات انگ، تعقیب، تبعیض، از دست دادن شغل و خشونت فیزیکی قرار دهند.» ایالت از کوچاوا خواست فروش چنین داده هایی را متوقف کند و اطلاعات حساس موقعیت جغرافیایی را که جمع آوری کرده است حذف کند. ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف کننده FTC، گفت که این تلاشی برای محافظت از حریم خصوصی افراد است.

FTC می گوید این داده ها شامل موقعیت جغرافیایی و طول جغرافیایی مرتبط با شماره شناسایی منحصر به فرد دستگاه تلفن همراه است. ادعا می‌کند که فید داده ویژه کوچاوا به مشتریانش اجازه می‌دهد تا «کاربران خاص دستگاه تلفن همراه را شناسایی و ردیابی کنند». این آژانس می‌گوید افرادی که این داده‌ها را خریداری می‌کنند می‌توانند موقعیت مکانی تلفن را (به‌خصوص اگر یک شبه در همان مکان باشد) با سوابق دارایی مقایسه کنند تا فردی را شناسایی کرده و حرکات او را ردیابی کنند. در واقع، با استفاده از نمونه‌ای از داده‌ها، FTC می‌گوید که می‌تواند دستگاه‌ها را از کلینیک‌های بهداشت باروری تا خانه‌های خانوادگی و همچنین مکان‌های دیگر ردیابی کند.

در ژوئن، دادگاه عالی در مورد Roe v. وید را محکوم کرد که از اوایل دهه ۱۹۷۰ از دسترسی ایمن به سقط جنین در سراسر کشور حمایت می کرد. به دنبال این تصمیم، گوگل شروع به حذف بازدیدهای کلینیک سقط جنین از تاریخچه موقعیت مکانی کاربران کرد. FTC با تلاش برای جلوگیری از فروش داده های موقعیت جغرافیایی در سطح دستگاه که می تواند برای شناسایی افرادی که به کلینیک های بهداشت باروری مراجعه می کنند یا حتی در آنها کار می کنند، استفاده شود، یک قدم فراتر رفته است.