«God of War Ragnarok» و «Elden Ring» نامزد جوایز بازی ۲۰۲۲ هستند.


سال ۲۰۲۲ رو به پایان است، به این معنی که وقت آن است که به افرادی که پشت برخی از بهترین بازی های سال هستند پاداش دهیم. در حالی که بسیاری از مردم عمدتا جوایز بازی را برای اولین نمایش های جهانی، تریلرها و Hideo Kojima Looks دنبال می کنند، در واقع جوایز زیادی وجود دارد که باید به آنها اهدا شود. جف کیلی مجری و تهیه کننده این برنامه نامزدهای فصل نهم این برنامه را اعلام کرد.

God of War Ragarnok (که هفته گذشته برای PS4 و PS5 عرضه شد) با ۱۰ نامزدی پیشتاز بسته است و پس از آن Elden Ring و Horizon Forbidden West هر کدام با ۷ نامزدی قرار دارند. Super Tramp نیز با ۶ نوید دادن به خوبی عمل می کند. هر چهار نفر کاندیدای بهترین بازی سال هستند. A Plague Tale: Requiem و Xenoblade Chronicles 3 آنها را دنبال کردند.

جای تعجب نیست که با توجه به قدرت God of War Ragarnok و Horizon Forbidden West، Sony Interactive Entertainment با ۲۰ نامزدی بیشترین نامزدی را در بین هر ناشر داشت، پس از آن Annapurna Interactive و Nintendo هر کدام با ۱۱ نامزدی، Bandai Namco با ۸ و Riot Games با شش نامزدی قرار گرفتند. نامزدها هیئتی از داوران متشکل از نمایندگان بیش از ۱۰۰ نشریه و رسانه با نفوذ، نامزدها را انتخاب خواهند کرد (بنابراین اگر مورد علاقه شما موفق به انتخاب نشد، کلی را سرزنش نکنید). رای گیری اکنون در وب سایت The Game Awards و سرورهای Discord باز است. هواداران در چین می توانند از طریق Bilibili رای دهند.

امسال یک دسته بندی جدید به نام بهترین اقتباس وجود دارد که برای نمایش ها و فیلم های مبتنی بر بازی است. نامزدها عبارتند از: Arcane: League of Legends، Cyberpunk: Edgerunners، The Cuphead Show!، Sonic the Hedgehog 2 و Uncharted. با عرض پوزش، سلام. با این حال، تصور اینکه سریال The Last of Us از HBO در سال آینده برش را بسازد، سخت نیست.

تعداد زیادی بازی دیگر، بزرگ و کوچک، در ۳۱ دسته نامزدی کسب کردند (که شامل جوایز esports و توسعه دهندگان نیز می شود). Marvel Snap، Immorality، Scorn، Call of Duty: Modern Warfare II، Splatoon 3، Tunic، Cult of the Lamb، Sifu، Lego Star Wars: The Skywalker Saga، MultiVersus، Vampire Survivor، Diablo Immortal و Overwatch 2 عناوین اصلی هستند. آقا پیدا کرد که هیچ عشقی به Apple Arcade یا Netflix در رده بهترین موبایل وجود ندارد.

این رویداد در تاریخ ۸ دسامبر برگزار می شود. اگر شخصاً شرکت نمی‌کنید یا در تئاتر IMAX تماشا نمی‌کنید، می‌توانید نمایش جوایز را در Twitch، YouTube، Facebook، Twitter، Steam، Instagram Live و ده‌ها پلتفرم دیگر تماشا کنید.