iOS 16 از کنترلرهای نینتندو (Nintendo Switch Joy و Nintendo Pro Controller) پشتیبانی می کند.


دیروز، اپل WWDC سالانه خود را برگزار کرد و به‌روزرسانی‌های iOS و MacOS و برنامه‌های بتا را برای توسعه‌دهندگان اعلام کرد تا آزمایش ویژگی‌های جدید را آغاز کنند. ما برخی از تغییرات iOS 16 را در یک پست جداگانه پوشش داده ایم، اما چیزی که اپل به صراحت به آن اشاره نکرده است این است که نسخه جدید این سیستم عامل از Nintendo Switch Joy Cons و Nintendo’s Pro Controller پشتیبانی می کند.

Joy Cons کنترلری است که به کنسول دستی Nintendo Switch متصل می شود و می توان از آن به عنوان یک کنترلر (یکی در هر بازو) یا Joy Con به عنوان یک کنترلر با کنترل های پیشرفته استفاده کرد. همانطور که توسط توسعه دهنده برنامه @Rileytestut اشاره شده است، iOS 16 از یک یا دو Joy Cons از طریق بلوتوث پشتیبانی می کند.

مهندس اپل، کنات براون تأیید می کند که می توانید دو کنترلر Joy Con را جفت کنید و با فشار دادن و نگه داشتن دکمه های Capture و Home در هر دو Joy Con، بین استفاده از هر دو یا استفاده از یکی جابجا شوید.

از آنجایی که iOS 16 در حال حاضر در مرحله بتای توسعه دهندگان است، باگ هایی در همه سیستم عامل ها وجود دارد. به همین ترتیب، برخی از کاربران هنگام جابجایی بین Joy Contra تکی و مختلط، اشکالاتی را گزارش کرده اند.